کد خبر: ۲۴۰۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 22
سرطان روده سومین سرطان شایع در جهان و دومین علت مرگ ناشی از سرطان در آمریکاست
شفا آنلاین>سلامت>بر اساس مطالعات محققان دانشکده پزشکی جان هاپکینز در آمریکا مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک احتمال بروز سرطان روده را افزایش می‌دهد.

به گزارش شفا آنلاین، این مطالعات با بررسی اطلاعات مربوط به ۲۹ هزار بیمار مبتلا به سرطان روده و ۱۳۷ هزار بیمار غیر مبتلا به سرطان روده نشان می‌دهد مصرف آنتی‌بیوتیکی به مدت کمتر از ۳۰ روز احتمال سرطان روده را تا هشت درصد و بیش از ۳۰ روز تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد.
بر اساس این مطالعه مصرف فقط یک دوره آنتی‌بیوتیک(Antibiotics) با افزایش احتمال سرطان مرتبط است و هرچه میزان مصرف دارو بیشتر باشد، این احتمال نیز افزایش می‌یابد.

نتایج این مطالعه هشدار دیگری بر مصرف آنتی‌بیوتیک است و تاکید دارد که باید از مصرف خودسرانه این دارو پرهیز شود. از طرفی به پزشکان توصیه می‌شود که فقط در مواقع حاد و در صورت بروز عفونت‌های شدید آنتی بیوتیک تجویز کنند.   

سرطان روده(Colon Cancer) سومین سرطان شایع در جهان و دومین علت مرگ ناشی از سرطان در آمریکاست.

معمولا اولین مرحله سرطان روده، ایجاد تومورهای کوچک به نام پولیپ‌های آدنوماتوز است که در دیواره داخلی روده تشکیل می‌شوند. ممکن است این پولیپ‌ها به سرطان بدخیم تبدیل شوند. سلول‌های سرطانی می‌توانند از طریق سیستم گردش خون و لنف در سراسر بدن گسترش یابند و سبب متاستاز شوند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: