کد خبر: ۲۳۹۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 19
پس از بررسی‌های کارشناسی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تمام اعضای کمیسیون بهداشت به جز یک نفر مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند
شفا آنلاین>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تمام اعضای کمیسیون بهداشت به جز یک نفر مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.

به گزارش شفا آنلاین، محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص آخرین وضعیت طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی اظهار داشت: پس از بررسی‌های کارشناسی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تمام اعضای کمیسیون بهداشت به جز یک نفر مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.

وی گفت: آیین نامه داخلی مجلس این حق را به نمایندگان می‌دهد که اگر طرحی توانست بیش از 10 امضا کسب کند در صحن مجلس مطرح شود اما بعید است نمایندگان مجلس با این طرح موافقت کنند.

قربانی افزود: ابتدا باید زیرساخت‌های اجرای این طرح فراهم و سپس این مباحث مطرح شود. چاره رفع کمبود پزشک در مناطق محروم توسعه امکانات رفاهی و توزیع مناسب پزشکان است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر تعداد زیادی از پزشکان عمومی کشور از درآمد کافی برخوردار نیستند گفت: این طرح زمینه مدرک گرایی را در رشته‌های پزشکی فراهم می‌کند.

محمد حسین فرهنگی، نماینده مجلس روز گذشته از مطرح شدن فوریت طرح ۲ برابر شدن افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی در کنکور ۹۸ در صحن علنی مجلس خبر داده بود.

به گفته وی، این طرح یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مطرح می‌شود و در صورتی که فوریت آن رای بیاورد برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه بهداشت و آموزش ارائه می‌شود. دلیل امضای طرح افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی خالی ماندن ظرفیت‌ها از یک سو و نیاز کشور از سوی دیگر است.فارس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: