کد خبر: ۲۳۹۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 12
تقریبا تمامی این پروتئین های تازه کشف شده کارکردهای ناشناخته ای در بدن انسان ایفا می کنند و پژوهشگران معتقدند اکتشاف آن ها درهای جدیدی را به روی توسعه داروهای درمانی باز می کند
شفا آنلاین>سلامت>محققان چهار هزار و ۵۳۹ پروتئین کوچک تولیدشده توسط باکتری‌های میکروبیوم انسان را کشف کردند که تاکنون به دلیل ابعاد کوچکشان ناشناخته مانده بودند.

به گزارش شفا آنلاین، تقریبا تمامی این پروتئین های تازه کشف شده کارکردهای ناشناخته ای در بدن انسان ایفا می کنند و پژوهشگران معتقدند اکتشاف آن ها درهای جدیدی را به روی توسعه داروهای درمانی باز می کند.

پژوهشگران معمولا به دلیل دشواری های بنیادین شناسایی این پروتئین های کوچک، آن ها را نادیده می گرفتند. این پروتئین ها عموما طولی کمتر از ۵۰ آمینو اسید دارند و به احتمال زیاد نقش های ارتباطی حیاتی را بین باکتری ها و میزبانشان، ایفا می کنند.

دانشمندان دانشگاه استنفورد برای ردگیری این پروتئین های کوچک بر علامت دهی (سیگنالینگ) بر روی ژنوم باکتری ها تمرکز کردند. این محققان با به کارگیری یک رویکرد محاسباتی جدید، از وجود بیش از ۴ هزار خانواده پروتئینی پرده برداشتند که اکثر آن ها پیش تر هرگز شناسایی نشده بودند. حجم این اکتشاف تیم تحقیقاتی مذکور را که در ابتدا انتظار داشت تنها چند صد رشته جدید از ژن های کوچک کدکننده پروتئین پیدا کنند، غافلگیر کرد.

یافته های مطالعات این تیم تحقیقاتی خلاصه جامعی در مورد ویژگی های تمام این ۴۵۳۹ پروتئین تازه کشف شده ارائه می دهد و در واقع کاتالوگی مفصل برای تحقیقات آینده در این باره فراهم می کند. محققان در گام بعد، تلاش ها برای درک نقش و عملکرد این پروتئین های کوچک را آغاز می کنند تا راه را برای ساخت آنتی بیوتیک ها یا دیگر داروهای درمانی باز کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: