کد خبر: ۲۳۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 2019June 25
به باور دانشمندان در آینده ای نزدیک رفتار نادرست انسان‌ها با محیط زیست باعث وضعیت نامطلوب اپیدمیولوژیک در سراسر جهان خواهد شد
شفا آنلاین>سلامت>محققان دانشگاه آبرن در ایالات متحده رابطه مستقیمی بین از بین رفتن اكوسيستم های طبیعی و ظهور بیماری های جدید عفونی پیدا كردند.

به گزارش شفا آنلاین: به نقل از نشریه Trends in Parasitology، به باور دانشمندان در آینده ای نزدیک رفتار نادرست انسان‌ها با محیط زیست باعث وضعیت نامطلوب اپیدمیولوژیک در سراسر جهان خواهد شد. محققان دریافتند که علت اصلی عفونت، مکانیسمی به نام اثر تکامل است. به باور دانشمندان، بخش‌های جدا شده جنگل‌ها نقش "جزایر" را برای حیوانات بازی می‌کنند و همچنین مکانی برای میکروب‌های خود شان و میکروب‌های پاتوژن‌های عفونی هستند. بعد از اینکه این بخش‌های جنگل‌ها از بین برود (مثلاً در نتیجه جنگل‌زدایی)، میکروب‌ها و عامل های عفونی مسیرهای تکاملی پیشرفت را طی می کنند و تنوع ژنتیکی شان را افزایش می‌دهند.

بدین ترتیب، افزایش تنوع ‌ژنتیکی پاتوژن‌ها باعث افزایش احتمال پیدا شدن نژادی می‌شود که قادر به مقابله با سیستم دفاعی بدن می‌باشد و پتانسیل زئونوز شان را بالا می‌برد. پتانسیل زئونوز به بیماری‌ای گفته می‌شود که بین حیوانات مهره‌دار و انسان قابل انتقال هستند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: