کد خبر: ۲۳۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۳ - ۰۱ تير ۱۳۹۸ - 2019June 22
هر روز صبح بعد از بیدار شدن تختتان را مرتب کنید. این را تبدیل به یک عادت کنید. این کار ساده می‌تواند نمادی بر شروع روزی پربازده باشد
شفاآنلاین>اجتماعی>هنگام صرف غذا در جمع خانوادگی بهتر است این دستگاه‌ها را به همراه نداشته باشیم. این صفحه نمایش‌های درخشان باعث حواس‌پرتی می‌شود و از ایجاد مکالمه‌های خانوادگی حین صرف غذا جلوگیری می‌کند.

۱- موبایل و تبلت هنگام صرف غذا ممنوع

  به گزارش شفاآنلاین، هنگام صرف غذا در جمع خانوادگی بهتر است این دستگاه‌ها را به همراه نداشته باشیم. این صفحه نمایش‌های درخشان باعث حواس‌پرتی<Distractions> می‌شود و از ایجاد مکالمه‌های خانوادگی حین صرف غذا جلوگیری می‌کند.

۲- درب توالت فرنگی را در هنگام زدن سیفون ببندید

وقتی که فلاش توالت فرنگی را می‌زنید و درب آن باز است آب کثیف به بیرون و در و دیوار پاشیده می‌شود پس بهتر است بعد از استفاده درپوش گذاشته شود، و سپس فلاش زده شود.

۳- هر صبح تخت خود را مرتب کنید

هر روز صبح بعد از بیدار شدن تختتان را مرتب کنید. این را تبدیل به یک عادت کنید. این کار ساده می‌تواند نمادی بر شروع روزی پربازده باشد.

۴- لباس‌های انباشت شده را مرتب و سازماندهی کنید

تپه لباس‌های انباشته شده باعث شلوغی و آشفتگی محیط خانه می‌شود. پیشنهاد می‌شود یک ساعت قبل‌تر از وقت خواب خود را برای خوابیدن آماده کنید تا توانایی ذهنی و بدنی برای انجام اموری مثل مرتب کردن لباس‌های انباشته شده را داشته باشید.

۵- نور طبیعی را به خانه هدایت کنید

صبح‌ها پرده‌ها را کنار بزنید تا نور طبیعی خانه را روشن کند. با این کار به سلامت خود و خانواده کمک کنید. نور طبیعی انرژی بخش است و سرزندگی را بهمراه می‌آورد.

۶- مرتبا سطوح آشپزخانه، حمام و دستشویی را تمیز نگه دارید

نظافت این قسمت‌های خانه زودتر از هرجای دیگر از کنترل خارج می‌شود. غذا‌های مانده روی سطح آشپزخانه یا تکه خمیر دندان رو سطح رو‌شویی بعد از چند روز سفت‌تر و پاک کردنشان سخت‌تر می‌شود. پس بهتر است از بروز فاجعه جلوگیری کنیم! و این سطوح را مرتبا تمیز نگه داریم.

۷- قبل از اینکه بپرسید که چیزی کجاست، جا‌های عقلانی را نگاه بیندازید

مخصوصاً برای اجسام کوچک حتماً این را در نظر داشته باشید.

۸- اقلام تمام شده یا مورد نیاز خانه را به لیست خرید اضافه کنید.

لیست خریدی تنظیم کنید و تمام اقلام مورد نیاز یا تمام شده مثل مایع‌ظرفشویی، خمیردندان و ... را به آن اضافه کنید. با این کار مطمعین هستید که در آخرین خرید همه‌ی آن‌ها تهیه می‌شود تا زمان و انرژی تلف نشود.

۹- بعد از هر وعده غذایی ظروف شسته شود

دیدن سینک پر از ظروف کثیف بعد از بیدار شدن باعث آشفتگی است. بجای عقب انداختن می‌توانید با تقسیم وظایف بصورت تیمی از پس این کار براحتی برآیید.

۱۰- تمام چیز‌های خالی و قابل پر شدن را پر کنید

بهتر است اقلام مصرفی مهم مثل رول دستشویی چک شوند و در صورت نیاز با رول پر جایگزین شود. فردا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: