کد خبر: ۲۳۴۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 11
نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات بیست و یکمین روز از خرداد است که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت
شفا آنلاین>اجتماعی>مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس جامعه <Community sensitive groups>خواهد بود.

به گزارش شفا آنلاین:حسین شهبازی، در ارتباط با هوای پایتخت اظهار داشت: نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات بیست و یکمین روز از خرداد است که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

وی افزود: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز جاری (سه شنبه)، برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که در پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود شرایط کیفیت هوای پایتخت مؤثر خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: این وضعیت جوی تا روز بعد کما بیش ادامه داشته و احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه چهارشنبه، به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها، دور از انتظار نخواهد بود.

شهبازی بیان داشت: هرچند این وضعیت پابرجا نبوده و همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز، به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد. بر این اساس، انتظار می‌رود وزش باد طی برخی ساعات روز چهارشنبه افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.فارس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: