کد خبر: ۲۳۲۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019May 24
برای این منظور فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند
شفا آنلاین>سلامت>رییس سازمان اورژانس کشور از ایجاد بستری مناسب برای نجات جان افراد دچار مسمومیت خبر داد و گفت: به همین منظور مرکز مشاوره و ارتباطات تخصصی (دیسپچ) ویژه افراد دچار مسمومیت راه اندازی می شود.

به گزارش شفا آنلاین، پیرحسین کولیوند درباره راه اندازی دیسپچ (مرکز مشاوره و ارتباطات تخصصی) ویژه افراد دچار مسمومیت(Poisoning) گفت: این دیسپچ با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، سازمان اورژانس، دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان حکیم ایجاد می شود.

کولیوند ادامه داد: برای این منظور فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند.

وی درباره آموزش های لازم افراد حاضر در این مرکز اظهار داشت: تکنسین های مستقر بعد از آموزش های ویژه در زمینه مسمومیت و پزشکان متخصص پس از طی دوره آشنایی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آمبولانس(Ambulance) ها، در این مرکز مشاوره مستقر خواهند شد.

رییس سازمان اورژانس کشور در خصوص نحوه عملکرد دیسپچ گفت: به محض اینکه برای فرد دچار علائم مسمومیت درخواستی از سوی ١١5 شود بعد از رسیدن نیروهای اورژانس به آن محل و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله با این دیسپچ تماس گرفته می شود و تکنسین ها و متخصصانی که به صورت 24 ساعته در آن محل حضور دارند به صورت تریاژ تلفنی نیرو‌های آمبولانس را راهنمایی می کنند که در آن لحظه چه کارهایی را انجام دهند.

وی ادامه داد: سپس تکنسین ها و متخصصان به بیمارستان مربوطه اعلام می‌ کنند که بیماری با این مشخصات در حال انتقال است و بیمار نیز بدون اتلاف وقت و از همان لحظه آغاز در صحنه حادثه تحت درمان قرار می گیرد.

به گفته کولیوند، دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشک فوق تخصص مسمومیت و تسریع در روند درمان بیماران از مزایای این طرح است.

رییس سازمان اورژانس(Emergency) کشور خاطرنشان کرد: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای این طرح در کمتر از دو ماه آینده اجرایی خواهد شد.

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: سال گذشته(1397) تعداد 184 مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی این استان ارجاع شده است که این رقم فوتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (96) با 134 فوتی 37 درصد افزایش داشت. 111 نفر از آنان مرد و 73 نفر زن بودند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: