کد خبر: ۲۳۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019May 22
کسانی که تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی را تعیین می کنند، کارشناس نبوده و عده معدودی از پزشکان را که درآمد بالایی دارند مبنای تعیین تعرفه برای کل جامعه پزشکی در نظر می گیرند
شفا آنلاین>سلامت>رییس جامعه متخصصین داخلی ایران، با اشاره به این که تعرفه‌های سال ۹۸ غیرکارشناسی است ، گفت: در تعرفه گذاری خدمات پزشکی، گروه‌های نسخه نویس در نظر گرفته نشده‌اند و کم‌کم ناله آنها به فریاد تبدیل می شود.

به گزارش شفا آنلاین، ایرج خسرونیا با بیان این که یکسری از پزشکان صرفا از طریق نسخه نویسی درآمد دارند ، اظهار کرد: کسانی که تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی را تعیین می کنند، کارشناس نبوده و عده معدودی از پزشکان را که درآمد بالایی دارند مبنای تعیین تعرفه برای کل جامعه پزشکی در نظر می گیرند.

رییس جامعه متخصصین داخلی ایران با اشاره به این که تنها 5 درصد جامعه پزشکی(Medical Society) از درآمد خوبی برخوردارند ، افزود: پزشکان عمومی ، داخلی ، اطفال و سایر رشته هایی که خدمات سرپایی ارائه می دهند تنها منبع درآمدشان تعرفه است در حالی که هزینه های جانبی از جمله اجاره مطب، حقوق پرسنل  و مالیات مطابق با تورم موجود در جامعه افزایش داشته است.

خسرونیا گفت: کسانی که تعرفه‌های پزشکی را تعیین می کنند خود را به ناشنوایی زده اند و بهتر است قبل از این که ناله های گروه‌های نسخه نویس به فریاد تبدیل شود پای صحبت‌های آنها نشسته و فکری به حال تعرفه‌های غیرواقعی کنند.

وی افزود: بهتر است در تعیین تعرفه ها از نظرات کارشناسی انجمن های مربوطه استفاده شود و اگر نمی خواهند این کار را انجام دهند مطابق با تورم موجود در جامعه تعرفه ها را اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی(Medical System) رییس جامعه متخصصین داخلی ایران در پایان با اشاره به این که کسی به حرفهای گروههای نسخه نویس گوش نمی دهد، خاطرنشان کرد: گروه نسخه‌نویس جامعه پزشکی کم‌درآمدترین و از سویی موثرترین گروه در کاهش هزینه‌های سطوح بعدی است و افزایش ناچیز تعرفه های این گروه موجب بروز نارضایتی و اعتراضات بسیاری شده است که تبعات بی‌توجهی به ارزش‌گذاری واقعی تعرفه‌های ویزیت سرپایی، سبب افت کیفی خدمات شده یا می تواند تعطیلی مراکز مختلف را در پی داشته باشد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: