کد خبر: ۲۳۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 21
تعداد مراجعان برای سقط درمانی در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (96) با 2 هزار 122 مراجعه کننده 9 درصد کاهش داشت
شفا آنلاین>سلامت>پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: سال گذشته هزار و 933 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند که از این تعداد برای هزار و 171 نفر مجوز سقط درمانی صادر شد.

به گزارش شفا آنلاین، تعداد مراجعان برای سقط درمانی(Abortion Therapy) در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (96) با 2 هزار 122 مراجعه کننده 9 درصد کاهش داشت.

پزشکی قانونی مرجع رسیدگی به درخواست و صدور مجوزهای قانونی یا سقط جنین درمانی است؛ بر همین اساس در سال 1392 فهرست مصادیق قطعی سقط درمانی برای مراکز پزشکی قانونی استان ها ارسال شد.

بر اساس قانون، مجوز سقط درمانی تنها در صورت داشتن شرایط خاص برای مادر باردار صادر می شود که مهمترین آن سن بارداری(Pregnancy) کمتر از 19 هفته است.

علاوه بر سن بارداری باید وجود ناهنجاری در جنین که بعد از تولد موجب حرج مادر شود یا بیماری مادر به نحوی که ادامه بارداری برای او خطر جانی به همراه داشته باشد و توسط سه پزشک متخصص به تایید برسد تا پزشکی قانونی نسبت به صدور مجوز اقدام کند.

این تصور که تمام ناهنجاری‌های موجود در جنین یا هر بیماری مادر به صدور مجوز سقط می انجامد تصوری کاملا نادرست است، زیرا تنها ناهنجاری‌های جنینی که موجب حرج مادر شود یا بیماری‌هایی که در صورت ادامه بارداری برای مادر خطر جانی به همراه داشته باشد، به صدور مجوز منجر خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: