کد خبر: ۲۳۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 19
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظام پرداخت پرستاران را اصلاح کنند و سالانه وضعیت استخدام 10 هزار پرستار را ساماندهی کنند
شفا آنلاین>سلامت>رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با اعتقاد به این‌که طراحی رشته مراقبت سلامت برای حذف پرستاران از خدمات سطح اول سلامت است، گفت: دوستان می‌خواهند پرستاران در بیمارستان‌ها باقی بمانند.

به گزارش شفا آنلاین، اصغر دالوندی با اشاره به تربیت پرستاران جامعه‌نگر اظهار کرد: خدمات سطح اول برای ارتقاء سلامت، غربالگری و پیشگیری از بیماری‌ها و بازتوانی است، هم‌اکنون هم با طرح توسعه معاونت پرستاری و مطرح شدن توانبخشی(Rehabilitation) قصد گرفتن خدمات پرستاری پس از ترخیص بیمارستان را دارند که مشخص است موضوع توسعه معاونت پرستاری سناریویی مهندسی شده است.

وی با بیان این که از دکتر نمکی انتظار می‌رود تا از ایجاد رشته مراقبت سلامت جلوگیری کند، افزود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظام پرداخت پرستاران را اصلاح کنند و سالانه وضعیت استخدام 10 هزار پرستار را ساماندهی کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری(Nursing system) کشور با بیان این‌که مراقبت سلامت خمیرمایه پرستاری است، خاطرنشان کرد: طراحی این رشته (مراقبت سلامت) در معاونت بهداشتی از سوی یک پزشک عمومی مطرح شده است این در حالی است که پرستاران متخصصان واقعی مراقبت سلامت هستند.

دالوندی با بیان این‌که همه این اقدامات برای خارج نشدن پرستاران از محیط بیمارستانی است، افزود: حال آن‌که پرستاران دانش ومهارت کافی را برای ارائه خدمات سطح نخست سلامت از جمله ارتقاء سلامت، افزایش مهارت زندگی و سطح سواد سلامت دارند.

وی با بیان این‌که با افزایش شمار سالمندان در کشور آیا نمی‌خواهند از حدود 3000 پرستار سلامت جامعه و سالمند تربیت شده استفاده کنند، یادآور شد: همه این اقدامات به این خاطر است که نمی‌خواهند پرستاران به سطح اول خدمات سلامت وارد شوند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: