کد خبر: ۲۳۲۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 19
در سال گذشته 377هزار و 82 نفر در کشور فوت شدند و فوت آنها نیز به ثبت رسید
شفا آنلاین>سلامت>سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: 38.6 درصد مرگ ها به علت بیماری های قلبی و عروقی است و بعد از آن سرطان ها و تومورها با 11،3 درصد و بیماری های دستگاه های تنفسی با 9،8 درصد در رتبه بعدی علت های مرگ قرار دارند.

به گزارش شفا آنلاین، سیف الله ابوترابی افزود: در سال گذشته 377هزار و 82 نفر در کشور فوت شدند و فوت آنها نیز به ثبت رسید.

وی ادامه داد: 210 هزار و 569 نفر از فوتی های سال گذشته مرد و 165هزار و هفت نفر هم زن و 73،6 درصد از فوت شده ها در سال گذشته از ساکنان شهرها بودند.

ابوترابی گفت: کاهش کم ثبتی مرگ در کشور نیازمند تلاش و مشارکت عمومی تمام نهادهایی است که بر اساس ماده 5 قانون ثبت احوال کشور، مکلف به مشارکت در فرآیند اعلام و ثبت وقایع حیاتی کشور شده اند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال تصریح کرد: در اجرای این ظرفیت قانونی، شبکه اعلام وقایع حیاتی در کشور از سال 1385 و با مشارکت بیش از 35 هزار ثبت یار شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: ثبت یاران شامل دهیاران، بهورزان، متصدیان آرامستان ها، اعضای شوراهای اسلامی، شورایاران، مسئولان پایگاه های بسیج و مدیران مدارس هستند.

ابوترابی تاکید کرد: این مجموعه در ذیل شورای هماهنگی ثبت احوال استان ها و شهرستان ها به ریاست استانداران و فرمانداران فعال بوده و با برنامه ریزی و تلاش مستمر به انجام رسیده، در حال حاضر بیش از 98 درصد فوت های ثبت شده در فاصله کمتر از یک سال از رخداد، در مهلت قانونی 10 روزه به ثبت می رسند.

برابر قانون ثبت احوال، وفات هر فرد اعم از ایرانی یا خارجی باید به یکی از ادارات ثبت احوال سراسر کشور اعلام شود و وفات ایرانیان در خارج از کشور هم به ماموران کنسولی محل اقامت یا به یکی از ادارات سازمان ثبت احوال کشور گزارش می شود.
برچسب ها: سرطان ، تومور ، ثبت احوال
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: