کد خبر: ۲۳۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 19
با توجه به اینکه تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور کم است در حوزه تأمین زیرساخت‌های این صنعت باید تلاش بیشتری کنیم
شفا آنلاین>سلامت>دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری گفت:  در چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت‌هایی رسیده ایم؛ اما باید زیرساخت‌های تولید دارو در کشور را تقویت کنیم.

به گزارش شفا آنلاین، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری درباره تولید دارو در کشور، بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور کم است در حوزه تأمین زیرساخت‌های این صنعت باید تلاش بیشتری کنیم.

وی افزود: ایران یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با وجود همه کمبودها و تحریم‌ها توانسته است موفقیت‌های قابل قبولی در زمینه تولید دارو کسب کند که تمام این موفقیت‌ها را مدیون دانشمندان و جوانان این مرز و بوم هستیم.

به گفته قانعی، یکی از مهم‌ترین راه‌های تأمین زیرساخت تولید دارو در کشور غیر از استفاده بهینه از توان و دانش دانشمندان و جوانان، استفاده از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی است تا با این کار ریسک تولید دارو در کشور کمتر شود.

وی تصریح کرد: وجود جوانان توانمند و عالم در کشور می‌تواند امید ایرانیان را به توسعه و پیشرفت در حوزه تأمین دارو افزایش دهد؛ اما این موضوع زمانی میسر می‌شود که نهادهای ذیربط از این توانایی‌ها بهره ببرند و بر روی ایده‌ها و دانش آنها سرمایه گذاری کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: