کد خبر: ۲۳۲۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 18
ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل‌های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد
شفاآنلاین>سلامت> مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل‌های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش شفاآنلاین، سیدحسین صفوی مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو (medicine)اظهار کرد: ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل‌های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

صفوی با بیان این مطلب افزود: نخ جراحی، تولید داخلی دارد و عموم کاربرد‌های آن در جراحی از سوی تولیدکنندگان داخلی پوشش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: مواد اولیه تولید نخ‌های جراحی داخلی تامین شده و خط تولید آن نیز فعال است، به همین دلیل از بابت کمبود آن جای نگرانی نیست. با این وجود برای انجام برخی عمل‌های تخصصی نیاز به واردات این کالا داریم، بنابراین ذخیره استراتژیک انجام شد.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی(medical) سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اگر مراکز درمانی با حواله این اداره اقدام به تامین نخ جراحی کنند، هیچ عملی به دلیل نبود نخ جراحی لغو نمی‌شود.

صفوی بیان کرد: برای واردات نخ‌های جراحی نیز تامین ارز انجام شده است. هرچند مشکلات بانکی تحت تاثیر تحریم وجود دارد، اما برنامه ریزی برای ذخیره استراتژیک تجهیزات و ملزومات پزشکی انجام می‌شود.

وی در ادامه به باتری قلب اشاره کرد و یادآور شد: همچنین با اینکه ضربان ساز پیس میکر (Pacemaker) و دفیبریلاتور قلبی داخلی آی سی دی (ICD) گرانقیمت هستند و از سوی کمپانی‌های معدود و محدود تولید می‌شوند، اما ذخیره آن نیز انجام شده است.

صفوی تصریح کرد: ذخیره استراتژیک روی عموم تجهیزات پزشکی انجام می‌شود با این حال بیمارستان‌ها باید در مورد مصرف تجهیزات دقت کنند و استفاده از تجهیزات از روی نظم باشد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: