کد خبر: ۲۳۱۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 13
جامعه پرستاری بیش از نیمی از جامعه نظام سلامت را تشکیل می‌دهد بنابراین باید دارای یک معاونت مستقل باشد
شفا آنلاین>سلامت>رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: معاونت پرستاری خط قرمز جامعه پرستاری و سازمان نظام پرستاری است و نه تنها خواستار حفظ این جایگاه هستیم بلکه خواستار توسعه معاونت پرستاری در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم.

به گزارش شفا آنلاین:اصغر دالوندی درباره نامه اعضای مجمع نمایندگان ادوار نظام پرستاری کشور به وزیر بهداشت در اعتراض به احتمال ادغام معاونت پرستاری اظهار کرد: در حال رایزنی با مجلس و طراحان طرح ادغام معاونت پرستاری هستیم تا ببینیم هدف از این اقدام چه بوده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری افزود: معاونت پرستاری خط قرمز جامعه پرستاری <Nursing community>و سازمان نظام پرستاری است؛ ما از این جایگاه و نه افراد دفاع می‌کنیم و نه تنها خواستار حفظ این جایگاه هستیم بلکه خواستار توسعه معاونت پرستاری در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم.

وی متذکر شد: جامعه پرستاری بیش از نیمی از جامعه نظام سلامت را تشکیل می‌دهد بنابراین باید دارای یک معاونت مستقل باشد.

دالوندی درباره جرئیات طرح پیشنهادی و موضع معاونت پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: متاسفانه ارتباط معاونت پرستاری وزارت بهداشت با سازمان نظام پرستاری ضعیف است و نتوانستیم از خانم دکتر حضرتی جزئیاتی از طرح ادغام معاونت پرستاری جویا شویم.

رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به نقش دکتر اکبری، مشاور وزیر بهداشت در طراحی این ادغام افزود: به دنبال وقتی هستیم تا بتوانیم با شخص آقای اکبری جلسه‌ای داشته باشیم تا اهداف این طرح را بررسی کنیم.

گلایه از وزیر بهداشت/ معاونت پرستاری با سازمان پرستاری همراه نیست

دالوندی همچنین با گلایه از وزیر بهداشت گفت: گلایه جدی از آقای دکتر نمکی داریم چرا که با وجود شنیدن صحبت‌های ما و دادن قول‌هایی، به جهت پیگیری تحقق وعده‌های داده شده هنوز نتوانسته‌ایم با وزیر بهداشت جلسه‌ای داشته باشیم؛ در واقع در سال جاری هنوز با دکتر نمکی جلسه‌ای نداشته‌ایم و با وجود پیگیری‌هایمان از دفتر وزیر همچنان منتظر تعیین وقتی برای جلسه با وزیر هستیم البته جلسه‌ای را اخیراً داشتیم که وزیر به علت گرفتاری‌های مرتبط با سیل، معاون درمان را مامور حضور در جلسه کرد!

وی همچنین با انتقاد از عملکرد افراد حاضر در معاونت پرستاری وزارت بهداشت افزود: متاسفانه تیم معاونت پرستاری وزارت بهداشت به جای اینکه حلقه وصل سازمان نظام پرستاری و وزارت‌خانه باشد، فاصله ایجاد کرده است؛ به عنوان نمونه از حضور ما برای سخنرانی در نماز جمعه جلوگیری کردند یا از اعطای صلاحیت حرفه‌ای که وزیر بهداشت سابق به دنبال آن بود جلوگیری کردند! البته دلخوری‌های ما از معاونت پرستاری کم نیست و دلیل این است که معاونت به جای همگام بودن، مقابل سازمان نظام پرستاری بوده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: با وجود تمام این کاستی‌ها و بی‌مهری‌ها، به دنبال ثبات جایگاه معاونت پرستاری در وزارت بهداشت هستیم و معتقدیم اختیارات این معاونت باید گسترش پیدا کند.تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: