کد خبر: ۲۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - 2014May 16
شفا آنلاین- مدیرعامل یک شرکت فعال در عرصه کشت و فراوری گیاهان دارویی در کشور گفت که این مجموعه تولیدکننده 60 درصد عصاره های دارویی برای شرکت های داروسازی در داخل است.

به گزارش شفاآنلاین، آرش سیدصالحی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه ایران هلث در گفت وگو با خبرنگاران اخذ 120 مجوز تولید عصاره دارویی، تولید 30 نوع عصاره دارویی، تولید 14 نوع دمنوش، مجوز برای تولید 4 نوع قرص و تولید 2 نوع پماد را از محصولات و تولیدات این شرکت عنوان کرد.

وی درباره مجوز تولید 4 نوع قرص با منشاء گیاهی در این شرکت گفت: این قرص ها که از گیاهان دارویی تولید می شود برای کاهش قند خون، پروستات و رفع دردهای معده و تعریق شبانه مفید است.

وی صادرات عصاره های دام و طیور، سبزی خشک و دمنوش به کشورها آسیای میانه را از اهداف پیش روی این مجموعه اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت فراوری گیاهان دارویی سها یکی از شرکت تابعه سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ایران، در ادامه درباره موارد کاربرد عصاره دام و طیور گفت: این محصول که هم اکنون در فاز مطالعاتی آن قرار داریم، کاربردهای درمانی، تقویتی و غذایی برای دام و طیور دارد.

وی منبع تامین مواد اولیه تولید گیاهان دارویی را خرید محصولات کشاورزان عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه هایی که با مسوولان استان های مازندران و اصفهان مطرح کردیم، تولید این نوع گیاهان در مقیاس های صنعتی و به روش کاملا علمی است.

وی یکی از مشکلات کشت گیاهان دارویی در کشور را کشت غیر صنعتی و غیر علمی این گیاهان عنوان کرد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث ( Iran Health ) روز 25 اردیبهشت ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا 28 اردیبهشت آماده میزبانی از علاقمندان است.

در این نمایشگاه واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی توانمندی های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: