کد خبر: ۲۲۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019February 12
یکی از مسائل بسیار مهمی که در نظام جمهوری اسلامی ایران به آن اهمیت بسیار زیادی داده شد، حوزه سلامت است. سلامت مردم به لحظ جسمی، روانی، تغذیه، بهداشت، تامین دارو و تجهیزات و در حوزه بیمارستان‌ها، تامین نیروهای متخصص بسیار مورد توجه قرار گرفته است
شفاآنلاین>سلامت> نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه سلامت گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که در نظام جمهوری اسلامی ایران به آن اهمیت بسیار زیادی داده شد، حوزه سلامت است. سلامت مردم به لحظ جسمی، روانی، تغذیه، بهداشت، تامین دارو و تجهیزات و در حوزه بیمارستان‌ها، تامین نیروهای متخصص بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش شفاآنلاین، سلیمان عباسی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در حوزه سلامت، گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که در نظام جمهوری اسلامی ایران به آن اهمیت بسیار زیادی داده شد، حوزه سلامت است. سلامت مردم به لحظ جسمی، روانی، تغذیه، بهداشت، تامین دارو و تجهیزات و در حوزه بیمارستان‌ها، تامین نیروهای متخصص بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

عباسی با اشاره به خانه‌های بهداشت، اظهار کرد: تمام روستاها بعد از انقلاب اسلامی دارای خانه بهداشت هستند و این خانه بهداشت می‌تواند در دورترین نقاط بیماری‌ها را بررسی، ارزیابی و جمع‌بندی کند.  بیماری‌های واگیردار کنترل شده‌اند. در خصوص واکسیانسیون(Vaccination) بسیار پیشرفت کرده‌ایم و بیماری‌های واگیر و غیرواگیر نیز  کنترل شده است. تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا کرده و اورژانس و آمبولانس بیمارستان ‌ها تامین شده است. همچنین در اورژانس هوایی نیز موفق بوده‌ایم.

نماینده ادوار مجلس افزود: مسئله بعدی در رابطه با آموزش است، با توجه به اینکه اکثر پزشکان ما از خارج مثل هندوستان و پاکستان بودند، الان پزشک در کشور بر حسب نیاز و آمایش در نظر گرفته شده تربیت می‌شود، به‌خصوص در مناطق محروم البته کمبودهایی نیز وجود دارد اما در دستور کار است که پزشکان بیشتری به مناطق محروم بروند. در حوزه غذا و دارو(medicine) نیز بسیار موفق بوده‌ایم. کمبودهایی وجود دارد که ان‌شالله با تداوم بیشتر برطرف شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: