کد خبر: ۲۱۸۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
پیش بینی می‌کنیم در حوزه خرید و فروش تا پایان سال ۹۷ رکود عمیق تورمی حکم‌فرما شود
شفاآنلاین>سلامت> نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: از نیمه زمستان امسال واحد‌های بزرگ، لوکس، لاکچری و بالای ۱۶۰ مترمربع با شکست قیمت ۲۵ درصدی مواجه خواهند شد.

به گزارش شفاآنلاین،  حسام عقبایی نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی برای تولید مسکن و اشتغال نیازمند طرح‌های کارآمد هستیم، اظهار کرد: پیش بینی می‌کنیم در حوزه خرید و فروش تا پایان سال ۹۷ رکود عمیق تورمی حکم‌فرما شود.

وی با یادآوری این‌که در آذرماه امسال حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۷ درصد کاهش یافته است، افزود: یکی از مشکلات بخش مسکن در شرایط کنونی این است که معیار و سنجش مالکان برای اعلام قیمت‌ها، دلار است و همین دلیل نیز باعث افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت(Price) در این بخش شده است.

وی با اشاره به شکست قیمت ۲۵ درصدی واحد‌های بزرگ، لوکس، لاکچری و مساحت بالای ۱۶۰ مترمربع از نیمه زمستان امسال (اواسط بهمن)، تصریح کرد: با توجه به نبود توازن بین عرضه و تقاضا در واحد‌های کوچک متراژ، احتمال شکست قیمت‌ها پایین است.

نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد:‌ تا پایان تابستان ۹۸ مسکن یک رکود عمیق خواهد داشت که این وضعیت (Condition)با تغییر نرخ دلار رکود عمیق‌تر هم خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: