کد خبر: ۲۱۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۷ - 2019January 01
در حال حاضر حدود 10هزار داروخانه نیازهای عمومی دارویی مردم را تامین می کنند و انبار این دست از داروها در منازل اتفاق می افتد و موجب می شود کسی که واقعا به دارو نیاز دارد نتواند به دارویش برسد
شفا آنلاین>سلامت>رئیس داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: انبار دارو در کشور زیاد شده است و دارویی که قبلا طی 6 ماه از سوی داروخانه ها در اختیار مردم قرار می گرفت اکنون ظرف 3 ماه از داروخانه ها برای انبار در منازل جمع می شوند و گاهی افراد داروی هشت ماهشان را انبار می کنند.

به گزارش شفا آنلاین، محمدرضا روئینی افزود: انبار دارو در مورد داروهای علوم پزشکی اتفاق نمی افتد چون این داروها تحت کنترل کامل پزشک هستند و با نسخ پزشکی تایید شده و پرونده پزشکی، دارو به بیماران تحویل می شود و اگر هم بیشتر درخواست کنند سامانه الکترونیکی این اجازه را به آنان نمی دهد.

وی تصریح کرد: اما در حال حاضر حدود 10هزار داروخانه نیازهای عمومی دارویی مردم را تامین می کنند و انبار این دست از داروها در منازل اتفاق می افتد و موجب می شود کسی که واقعا به دارو نیاز دارد نتواند به دارویش برسد.

رئیس داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: گاهی مردم چنان دارو انبار می کنند که برای هفت تا هشت ماه دارو داشته باشند و هنگامی که این مساله اتفاق می افتد و فردی دارویش را به علت این انبارها پیدا نکند، احساس می کند کمبود دارویی ایجاد شده است.

روئینی درباره علت انبار کردن دارو از سوی مردم در منازل، گفت: ممکن است مردم به سیستم دارویی اعتماد نداشته باشند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه مردم تا چه حد می توانند برای تامین دارو در ماه های آینده به سیستم دارویی کشور اعتماد کنند، گفت: وزارت بهداشت همواره تلاش خود را در این زمینه انجام داده و پس از این نیز نهایت سعی خود را می کند اما مساله اینجاست که همه چیز دست وزارت بهداشت نیست.

وی یادآور شد: تامین دارو به مسائلی مانند انتقال ارز و تخصیص ارز بستگی دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: