کد خبر: ۲۱۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۷ - 2019January 01
طبق این جداولی که اخیرا بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفته است، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، کاهش سهم پرداخت از جیب خانوارها در این حوزه ادامه پیدا کرده و به رقم ۳۵.۶۶ درصد رسیده است
شفاآنلاین>سلامت> معاون درمان وزارت بهداشت از کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب‌های ملی سلامت خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر قاسم جان‌بابایی از انتشار جداول حساب‌های ملی سلامت سال ۱۳۹۵ خبر داد و گفت: طبق این جداولی که اخیرا بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفته است، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، کاهش سهم پرداخت از جیب خانوارها در این حوزه ادامه پیدا کرده و به رقم ۳۵.۶۶ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه این جداول وضعیت حساب‌های ملی سلامت را طی ۱۶ سال متوالی یعنی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵، بر روی درگاه ملی آمار منتشر کرده‌اند، افزود: این جدول کل مخارج انجام شده برای سلامت (Health)مردم را در کشور نشان می‌دهند و بر اساس دستور سازمان بهداشت جهانی تهیه شده‌اند.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین گفت: نموداری در این جداول وجود دارد که نشان می‌دهد سهم پرداخت از جیب خانوارها از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ و بعد از فراز و نشیب‌های بسیار به ۳۵.۶۶ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

جان‌بابایی تاکید کرد: بر این اساس طی ۱۶ سال سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت، ۲۱.۳۱ درصد کاهش یافته است. در مقابل سهم پرداخت‌های دیگران یعنی دولت و شرکت‌ها ۱۸.۵۴ درصد افزایش(Increase) یافته است. در عین حال سهم پرداخت‌های غیرمستقیم خانوارها نیز ۲.۷۸ درصد افزایش یافته است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: