کد خبر: ۲۱۸۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۹ - ۱۱ دی ۱۳۹۷ - 2019January 01
قیمت باتری‌های سمعک دو برابر شده است در صورتی که باتری سمعک جز مواردی بوده که افراد مبتلا به کم شنوایی باید به صورت روزانه آن را تعویض کنند
شفا آنلاین>سلامت>یک ادیولوژیست با اشاره به افزایش دو برابری قیمت باتری سمعک گفت: قیمت باتری سمعک از 8 هزار به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر مهدی اکبری  با بیان اینکه نوسانات ارزی اخیر مشکلاتی را برای افراد مبتلا به کم شنوایی و ناشنوایی به وجود آورده است، اظهار کرد: گفته شده ارز دولتی به خدمات شنوایی‌شناسی اختصاص داده می‌شود اما تاکنون ارزی به شرکت‌های وارد کننده سمعک داده نشده است.

وی افزود: قیمت باتری‌های سمعک<Hearing Aid Batteries> دو برابر شده است در صورتی که باتری سمعک جز مواردی بوده که افراد مبتلا به کم شنوایی باید به صورت روزانه آن را تعویض کنند.

این ادیولوژیست خاطر نشان کرد: قیمت باتری سمعک از ۸ هزار به ۱۵ هزار تومان رسیده است در صورتی که برخی از افراد مبتلا به کم‌شنوایی توانایی پرداخت آن را ندارند همچنین با کمبود سمعک نیز مواجهیم به صورتی که در بازار موجود نیست و یا به دو برابر قیمت عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: گفته می‌شود که ارز لازم به سمعک اختصاص داده می‌شود اما زمانی که برای خرید سمعک با شرکت‌های وارد کننده تماس می‌گیریم عنوان می‌کند تاکنون ارزی به آنها اختصاص داده نشده است.

اکبری با اشاره به اینکه اگر سمعک در بازار پیدا شود با افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی دارد، تاکید کرد: در برخی از خیابان‌های تهران سمعک‌های بی‌کیفیت از سایر کشورها به فروش می‌رسد که می‌تواند آسیب‌هایی را برای گوش به وجود آورد.

وی اضافه کرد: سمعک باید توسط فرد متخصص شنوایی شناس و بر اساس آستانه شنوایی، ویژکی فردی و گفتاری بیمار تجویز شود.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: