کد خبر: ۲۱۸۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۷ - 2018December 30
خوشبختانه در حال حاضر اورژانس تهران به آمبولانس‌های ویژه مجهز شده که خدمات مناسبی به بیماران دچار سکته مغزی ارائه می‌دهند
شفاآنلاین>سلامت> ‌انحراف صورت، ضعف دست یا پا و تغییر تکلم به‌صورت ناگهانی باید جدی گرفته شود چرا که بروز یک دفعه‌ای این علائم نشانه‌ سکته مغزی است و باید در زمان طلایی به بیمار کمک کرد.

به گزارش شفاآنلاین، یک متخصص پزشکی  با بیان این خبر می‌گوید: زمان طلایی نجات بیمار و درمان موفقیت‌آمیز تا 4 ساعت و نیم پس از سکته است.

دکتر سید حسین آقامیری می‌افزاید: خانواده‌ها اگر تصور می‌کنند زمان رسیدن نیروهای اورژانس به طول می‌انجامد باید قبل از تمام شدن زمان طلایی، خودشان بیمار را به مرکز درمانی که ترجیحاً مجهز به ارائه خدمات ویژه به بیماران سکته مغزی است، برسانند.

وی خاطرنشان می‌کند: خوشبختانه در حال حاضر اورژانس (Emergency)تهران به آمبولانس‌های ویژه مجهز شده که خدمات مناسبی به بیماران دچار سکته مغزی ارائه می‌دهند.

این متخصص مغز و اعصاب می‌گوید:‌ درمان این بیماری به دو بخش تقسیم می‌شود. در بخش نخست که در زمان 4 ساعت و نیم پس از بروز سکته انجام می‌شود از داروی اکتیلیز برای بیمار استفاده می‌شود. خوشبختانه این دارو به کشور وارد شده و با وجود تحریم‌ها مشکلی در این زمینه نداریم.

دکتر آقامیری تصریح می‌کند:‌ البته نمی‌توانیم این دارو را برای همه بیماران استفاده کنیم چرا که برخی از این افراد به علت ابتلا به فشارخون(blood pressure)، قرص وارفارین مصرف می‌کنند و برخی دیگر بعد از زمان طلایی درمان به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. این دسته از بیماران را باید به بیمارستان‌هایی که مرکز سکته مغزی محسوب می‌شوند و دارای آنژیوپلاستی هستند انتقال داد تا با خارج کردن لخته خون از مغز، بیمار نجات پیدا کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: