کد خبر: ۲۱۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۰۵ دی ۱۳۹۷ - 2018December 26
مصرف هندوانه می‌تواند به درمان بیماری‌های کلیوی، سنگ کلیه و عفونت کلیه و مجاری ادراری نیز کمک کند
شفاآنلاین>سلامت>دریافت لیکوپن موجود در هندوانه، ریسک ابتلا به انفارکتوس میوکارد یا سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

به گزارش شفاآنلاین، مطالعات بسیاری نشان داده است که مصرف منظم لیکوپن از ابتلای افراد به سرطان‌های سینه، ریه، گلو، پروستات، مثانه، تخمدان، کبد و روده بزرگ پیشگیری می‌کند. یک مطالعه نیز نشان داده است که مصرف زیاد لیکوپن، ریسک ابتلا به سرطان مهاجم را در مردان به میزان 44 درصد و ریسک ابتلا به سرطان پروستات را تا 25 درصد کاهش می‌دهد.

حمله‌های قلبی، سکته‌های مغزی<Stroke> ایسکمیک که با مرگ قسمتی از مغز همراه است و تصلب شرایین به واسطه اکسیداسیون لیپوپروتئین‌های دارای چگالی کم، به واسطه مصرف بالای لیکوپن تا حدی تحت کنترل قرار می‌گیرند. دریافت بالای میزان لیکوپن، موجب کاهش ضخامت لایه داخبی عروق خونی می‌شود که این امر ریسک ابتلا به انفارکتوس میوکارد یا سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

مصرف هندوانه از مصرف مستقل لیکوپن باصرفه‌تر است؛ چراکه لیکوپن به راحتی از طریق مصرف هندوانه در اختیار بدن قرار می‌گیرد. در یک مطالعه معتبر سلول‌های سرطانی پستان با نوشیدن آب هندوانه درمان شده‌اند. مصرف هندوانه همچنین باعث ارتقاء سطح سلامت قلب، بهبود وضعیت سیستم ایمنی بدن و بهبود وضعیت پوست و مو می‌شود.

ویتامین‌های A و C در هندوانه در حکم سوخت سالم برای مصرف پوست و موی شماست. علاوه بر این، هندوانه به کاهش دردهای عضلانی و تقویت ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

مصرف هندوانه می‌تواند به درمان بیماری‌های کلیوی، سنگ کلیه و عفونت کلیه و مجاری ادراری نیز کمک کند. طبیبان سنتی البته معتقدند که هندوانه برای سردمزاجان مضر است. آن‌ها به عموم افرادی که از هندوانه استفاده می‌کنند نیز توصیه می‌کنند که این میوه را بین دو وعده غذایی مصرف کنند.

نکته آخر هم این که اکثر مردم پوست هندوانه را دور می‌ریزند اما شما در این‌باره عجولانه رفتار نکنید! پوست هندوانه فواید بسیار زیادی دارد. پوست هندوانه را چه به صورت خوراکی مصرف کنید و چه به صورت موضعی، مواد مغذی موجود در آن برای بدن شما مفید خواهد بود؛ موادی که اغلب دور ریخته می‌شوند!. مرآت
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: