کد خبر: ۲۱۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۰۳ دی ۱۳۹۷ - 2018December 24
روز گذشته اولین تخصیص به مبلغ 2 هزار و 640 میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شد و این مبلغ از امروز در حساب این سازمان است
شفاآنلاین>سلامت> معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: اولین بخش ریالی از مبلغ 500 میلیون یورو دریافتی از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی دارو، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های نظام سلامت، امروز واریز می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین، سعید نمکی درباره مبلغ 500 میلیون یورو که با موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های نظام سلامت در نظر گرفته شده است، افزود: «روز گذشته اولین تخصیص به مبلغ 2 هزار و 640 میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شد و این مبلغ از امروز در حساب این سازمان است.»

وی درباره رشد بودجه حوزه سلامت برای سال 98 اظهار داشت: «بودجه حوزه سلامت برای سال 98 حدود 36 هزار و 500 میلیارد تومان است. بودجه سال 97 حوزه سلامت حدود 31 هزار و 200 میلیارد تومان بود.» نمکی درباره بودجه سازمان بیمه سلامت برای سال 98 نیز بیان کرد: «بودجه سازمان بیمه(Insurance) سلامت نسبت به سال قبل حداقل 12 درصد رشد داشته است.»

معاون سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه‌های عمرانی نظام سلامت گفت: «تلاش شده که بودجه‌های عمرانی حوزه سلامت معادل سال 97 حفظ شود. البته قصد داریم در حوزه عمرانی نظام سلامت با مشارکت بخش خصوصی و واگذاری پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری دارد به بخش خصوصی، در روند اتمام پروژه‌ها تسریع ایجاد شود.»

تغییر در بودجه
نمکی بیان کرد: «تغییراتی که قرار بود در بودجه سال 98 انجام شود، چندان شامل حوزه سلامت نشد. زیرا حوزه سلامت(Health) روند کاملا مشخص و قابل پیش بینی دارد و مسائلی مانند افزایش حقوق برای پرسنل و غیره و البته برنامه‌های طرح تحول سلامت پیش‌بینی شده است. همچنین رشد معقول بودجه برای برنامه‌های طرح تحول سلامت نیز در نظر گرفته شده است.»

وی افزود: «درباره دارو نیز تلاش شد برای داروهای وارداتی و داروهای تولید داخل رشد بودجه قابل انتظاری را در نظر بگیریم. در خصوص سایر بخش‌ها نیز رشد منطقی و معقولی در نظر گرفته شده که هم تورم زا نباشد و هم فعالیت نظام سلامت را با مشکل مواجه نکند و هم هزینه‌های کمرشکن بر دوش مردم تحمیل نشود.»
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: