کد خبر: ۲۱۶۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 11
این بیمار روز گذشته با علایم شکم درد و با احتمال آپانتیست به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت مراجعه کرد و مورد مشاوره و معاینه های پزشکی قرار گرفت
شفاآنلاین>سلامت> جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت گفت: در عملی موفقیت آمیز یک توده پنج کیلوگرمی از شکم یک خانم 20 ساله اهل این شهرستان بیرون آورده شد.

به گزارش شفاآنلاین، یحیی صفایی افزود: این بیمار روز گذشته با علایم شکم درد و با احتمال آپانتیست به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت مراجعه کرد و مورد مشاوره و معاینه های پزشکی(medical) قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از بررسی گزارش سی تی اسکن و سونوگرافی، توده ای بزرگ در ابعاد 20*30 سانتی متر مشاهده شد که با توجه به ضخامت و بزرگی سایز توده، بلافاصله بیمار به اتاق عمل منتقل شد.

وی اضافه کرد: حضور به موقع بیمار با توجه به عدم مراجعه به پزشک در طول سه ماه بزرگ شدن شکم، می توانست در حفظ تخمدان و همچنین جلوگیری از پیشرفت بیماری تاثیر بسزایی داشته باشد.

صفایی گفت: خوشبختانه این توده با موفقیت از شکم این بیمار جوان خارج شده و حال عمومی وی هم اکنون رضایت بخش است.

وی تصریح کرد: توده مذکور از منشاء سلول های سطحی تخم دان بوده و یک طیف وسیع کاملا خوش خیم تا بدخیم را می تواند شامل شود.

بیمارستان 125 تخت خوابی شهرستان مرزی سردشت در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و زیربنای هشت هزار و 88 متر مربع احداث شده است.

برای ساخت و تجهیز این بیمارستان 120 میلیارد سرمایه گذاری شده و با بهره برداری از آن جمعیت 106 هزار نفری از فضای مناسب درمانی برخوردار شده است؛ این بیمارستان دارای بخش های داخلی، جراحی، مراقبت های ویژه، کودکان، زنان و زایمان، اورژانس، دیالیز و بخش های پارا کلینیکی از جمله سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاه است.

وجود امکانات و تجهیزات پیشرفته در این بیمارستان موجب شده تا بسیاری از اعمال جراحی که در گذشته به مرکز استان یا دیگر شهرستان های همجوار انجام می شد هم کنون در این بیمارستان(Hospital) انجام شود.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده است.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: