کد خبر: ۲۱۶۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۳ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 09
روند دیپورت شهروندان ایرانی در طی یک ماه اخیر شدت گرفته و از ورود بسیاری از شهروندان ایرانی که اقامت موقت در تفلیس داشته و اقدام به خرید ملک و ثبت شرکت و... کرده‌اند، ممانعت به عمل آمده و هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای ممانعت از ورود آنها بیان نشده است
شفاآنلاین>اجتماعی>حوادث>پلیس فرودگاه تفلیس ضمن بازداشت 20 ساعته زن ایرانی، رفتاری خشونت‌آمیز و بی‌سابقه با وی داشت.

به گزارش شفاآنلاین : در پی تشدید روند دیپورت شهروندان ایرانی در مبادی ورودی تفلیس و به‌رغم تعهد مقامات گرجی برای پیگیری این روند به‌ویژه اظهارات اخیر سفیر گرجستان در تهران که اعلام کرده بود این مشکلات را پیگیری می‌کند؛ این بار یکی از زنان ایرانی در فرودگاه پایتخت این کشور، بازداشت و با رفتار خشونت‌آمیز پلیس گرجستان مواجه شد.«هدی.م» 35 ساله شهروند ایرانی سه‌شنبه سوم دسامبر (12 آذر ماه) از مقصد استانبول به تفلیس پرواز و ساعت 2 بامداد چهارم دسامبر (13 آذر ماه) وارد فرودگاه تفلیس می‌شود، که با ممانعت پلیس فرودگاه روبرو شده و بعد از اعتراض به این روند، توسط پلیس گرجستان برای مدت بیش از 20 ساعت بازداشت و مورد رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس‌ نیز قرار می‌گیرد.

وی در تشریح این رخداد، گفت: پس از ورود به سالن ترانزیت فرودگاه، پلیس مستقر در فرودگاه<Airport> به من اعلام کرد که نمی‌توانم وارد تفلیس بشوم.

آن‌گونه که این فرد می‌گوید، علاوه بر وی از ورود چند شهروند ایرانی دیگر نیز ممانعت به عمل آمده بود.


براساس این اظهارات، وی در مدتی که در بازداشت بوده ضمن ضبط وسایل و تلفن همراهش توسط پلیس‌ مستقر در فرودگاه، به او فحاشی شده و به او دستبند زده و پنج بار آمپول آرامبخش به او تزریق کرده‌اند و با اینکه چند بار اقدام به فرار کرده، ولی موفق نشده است.

وی عنوان کرد: در زمان بازداشت، چند بار درخواست تماس با سفارت‌مان را داشتم که هر بار تنها با بی‌توجهی و توهین‌های پلیس حاضر مواجه شدم.

پس از گذشت بیش از 20 ساعت از بازداشت این فرد، پلیس مهاجرت گرجستان او را با هواپیما به استانبول بازمی‌گرداند و وی پس از ورود به استانبول به کنسول‌گری گرجستان در این شهر مراجعه کرده، ولی هیچ پاسخی به او داده نمی‌شود.

این شهروند ایرانی، سپس به کنسول‌گری ایران در استانبول مراجعه کرده، و ضمن ثبت شکایت خود، بلیط تهیه کرده و به تهران بازمی‌گردد.

وی پس از ورود به کشور به وزارت خارجه ایران و همچنین پزشکی قانونی مراجعه می‌کند که پزشکی قانونی نیز آثار و جراحات ناشی از رفتار خشونت‌آمیز پلیس گرجستان بر بدن وی را تأیید می‌کند.

تصویر تأییدیه پزشکی قانونی در خصوص ضرب‌وشتم هدی.م


هدی.م، اکنون خواستار اعاده حیثیت و بازگرداندن اموالش شده و می‌گوید: تا زمانی که همه حق و حقوقم را دریافت نکنم، از پیگیری در این زمینه دست نمی‌کشم.

این شهروند ایرانی همچنین می‌گوید زمانی که در بازداشت بودم می‌گفتند: «بروید گم شوید! ما احتیاجی به سرمایه‌های ایرانی‌ها نداریم.»

روند دیپورت شهروندان ایرانی در طی یک ماه اخیر شدت گرفته و از ورود بسیاری از شهروندان ایرانی که اقامت موقت در تفلیس داشته و اقدام به خرید ملک و ثبت شرکت و... کرده‌اند، ممانعت به عمل آمده و هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای ممانعت از ورود آنها بیان نشده است.فارس

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: