کد خبر: ۲۱۵۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۲ - ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - 2018November 27
بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان تحت درمان قرار می‌گیرند بیشتر در معرض افسردگی هستند. افسردگی در این بیماران با افزایش احتمال خطر مرگ طی مدت زمان دو سال مرتبط است
شفاآنلاین> سلامت> پزشکان در یک مطالعه جدید تاکید کردند: بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان تحت درمان قرار می‌گیرند بیشتر در معرض افسردگی هستند.

به گزارش شفاآنلاین، گروهی از متخصصان انگلیسی با بیان اینکه بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان تحت درمان قرار می‌گیرند بیشتر در معرض افسردگی هستند، اظهار داشتند: افسردگی در این بیماران با افزایش احتمال خطر مرگ طی مدت زمان دو سال مرتبط است.

متخصصان در این بررسی‌ها دریافتند بیش از نیمی از بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده‌اند به علائم اختلالات روان‌شناختی از قبیل اضطراب، افسردگی و اختلال استرس پس از آسیب روانی دچار شده‌اند.

خطر ابتلا به بیماری‌های روان‌شناختی پس از بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی بسیار متداول است. همچنین بیمارانی که دچار علائم افسردگی می‌شوند ۴۷ درصد بیشتر احتمال دارد در مدت زمان دو سال پس از مرخص شدن از ICU فوت کنند.

در این بررسی متخصصان انگلیسی به مطالعه روی ۴۹۴۳ بیمار که در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ حداقل ۲۴ ساعت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده‌اند، پرداختند. همچنین از این بیماران درخواست شد تا به پرسشنامه‌ای مربوط علائم و نشانه‌های افسردگی پاسخ دهند.

به گزارش ژاپن تودی، متخصصان با بررسی روی پاسخ‌های بیماران به بروز علائمی چون اختلالات اضطراب، افسردگی و اختلال استرس پس از آسیب روانی در آنان پی بردند. همچنین در برخی از این بیماران علائم بیش از یک اختلال مشاهده شد. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: