کد خبر: ۲۱۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۷ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 11
بهترین راه برای نشان دادن احترام این است که در شیوه تربیتی‌تان هم مهربان و هم محکم باشید
به گزارش شفاآنلاین: یک متخصص اطفال گفت: بهترین راه برای نشان دادن احترام<Respect> این است که در شیوه تربیتی‌تان هم مهربان و هم محکم باشید.

علی محتشمی متخصص اطفال اظهار کرد: برای اینکه بتوانید کودکی با ادب تربیت کنید باید در مرحله اول مراقب رفتارتان باشید؛ سعی کنید رفتارتان را ارزیابی کرده و فرزندانتان را نیز تشویق کنید تا این کار را انجام دهند، در واقع به آنها بیاموزید تا به بچه‌هایی که در مدرسه یا زمین بازی تنها مانده و نیاز به محبت و هم‌نشینی دارند، توجه کنند، به آنها کمک کنید تا علائم احساسی را در دیگران دیده و آن را تشخیص دهند.

این متخصص اطفال با اشاره به لزوم تعیین محدودیت برای کودکان، گفت: «مهربان» و «محکم» بودن در شیوه تربیتی بهترین راه برای نشان دادن احترام است؛ مهربان بودن احترام‌تان را به کودک نشان می‌دهد و محکم بودن احترام‌تان را به آن‌چه که باید انجام شود،‌نشان می‌دهد.

با این نکات طلایی بچه حرف گوش کن تربیت کنید

محتشمی با تاکید بر اجتناب از انجام واکنش بیش از اندازه، گفت: اگر کودک‌تان شما را زد و گفت: «تو احمقی» ناراحت نشوید (در واقع شما می‌دانید که احمق نیستید)؛ کودکی برای جلب توجه ممکن است ناخوشایند‌ترین چیز‌ها را بگوید تا واکنش شما را برانگیزد و عصبانی‌تان کند، به جای عصبانی شدن با او چهره به چهره شوید و آرام، اما محکم به او بگویید: «ما در این خانواده این‌طور صحبت و برخورد نمی‌کنیم».

وی با بیان لزوم استفاده از ادبیات محترمانه در تربیت کودک، ادامه داد: در برخی مواقع ادبیات محترمانه اهمیتی فراوان پیدا می‌کند؛ کودکانی که یاد می‌گیرند «لطفا» و «دست شما درد نکنه» یا «اجازه هست» بگویند، فضایی توام با ادب و نزاکت را ایجاد می‌کنند که واکنش‌هایی مثبت پیرامونشان به‌ وجود می‌آید. ۱۰ فرمول آسان که کودکتان را حرف گوش کن می‌کند

این  متخصص اطفال گفت: سعی کنید فرزندتان را در جریان خدمات اجتماعی در سنین پایین شرکت دهید و از کودک در مشارکت‌های اجتماعی دعوت کنید؛ بچه‌ها دوست دارند به آن‌ها مسئولیت‌هایی کوچک داده شود که به‌راحتی قابل مدیریت باشد، این کار به آن‌ها احساس کمال و غرور خواهد داد و این رفتار‌ها باعث می‌شود به دیگران کمک کرده یا فضای جامعه را بهتر کنند.

الگوی خوب بودن برای کودکان در تربیت او بسیار موثر است

وی یادآوری کرد: سعی کنید در اجرا و تحقق حرف‌هایی که می‌زنید، نمونه خوبی برای فرزند‌تان باشید؛ هیچ‌کس کامل نیست، اما تلاش شما در این زمینه نشان از اهمیت و ارزشمند بودن این مسئله دارد و کودک‌تان این مسئله را از شما می‌آموزد. yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: