کد خبر: ۲۱۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 05
در ادامه فعالیت سامانه جوی که در غرب کشور فعالیت دارد در روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ آبان ماه)همچنان در مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد وبرق و افزایش ارتفاع موج از ۱.۵ متر تا ۲ متر پیش‌بینی می‌شود
شفاآنلاین>اجتماعی>سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به آبگرفتگی معابر و کاهش دمای سواحل خزر و شمال غرب کشور تا ۵ درجه هشدار داد.

به گزارش شفاآنلاین، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای آورده است:« با ورود سامانه بارشی به غرب کشور برای امروز (۱۴ آبان ماه) رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد<wind blow> شدید موقتی همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کردستان، برای فردا (۱۵ آبان ماه) رگبار باران گاهی با همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کردستان.

کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، بارش باران در برخی مناطق همراه با احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق استانهای البرز، تهران، قم، مرکزی، سمنان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، غرب اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، همدان، زنجان و قزوین پیش‌بینی می‌شود.

در این روز در ارتفاعات شمال غرب، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست و کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه (۱۶ آبان ماه) بارش باران همراه با آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس و کهگیلویه وبویراحمد و کاهش ۶ تا ۸ درجه دما در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

از این رو توصیه می‌شود جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.»

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای نیز اعلام کرده است: «در ادامه فعالیت سامانه جوی که در غرب کشور فعالیت دارد در روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ آبان ماه)همچنان در مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد وبرق و افزایش ارتفاع موج از ۱.۵ متر تا ۲ متر پیش‌بینی می‌شود.

از این رو توصیه می‌شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک به عمل آید و از به کارگیری قایق‌های تفریحی و سبک جلوگیری شود.». ایسنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: