کد خبر: ۲۱۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018October 21
برای درمان احساس کسالت و افسردگی در پاییز به جای استفاده از انواع دارو با کمی تغییر در رژیم غذایی احساس شادی را به خود و دیگران هدیه کنید
شفاآنلاین> سلامت> برای درمان احساس کسالت و افسردگی در پاییز به جای استفاده از انواع دارو با کمی تغییر در رژیم غذایی احساس شادی را به خود و دیگران هدیه کنید.

به گزارش شفاآنلاین: کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند خواص برخی از میوه‌های مشهور پاییزی در درمان افسردگی و اختلال‌های خلقی اثرگذار است.

سیب

این میوه لذیذ در بیشتر ماه‌های سال وجود دارد به ویژه طعم‌های دلچسبی از آن در رنگ‌های مختلف مخصوص فصل پاییز و زمستان است.


پژوهش‌های فراوانی تاکنون درباره خاصیت درمانی میوه سیب برای سلامت جسم و روان انجام و اثربخشی آن اثبات شده است. مصرف سیب سبب جلوگیری از آسیب DNA بدن، تنظیم هورمون‌ها و کاهش تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود.

کدو تنبل

این میوه محبوب و لذیذ فصل‌های سرد سال دارای مواد معدنی مختلفی است که سبب بهبود عملکرد مغز می‌شوند؛ افزون بر میوه، تخمه آن نیز دارای خواص منحصربه فرد است و مصرف آن توصیه می‌شود.

یکی از ترکیب‌های فوق العاده در میوه کدو تنبل، اسید آمینه تریپتوفان است که سبب ترشح ماده شیمیایی سروتونین در مغز می‌شود؛ این ماده برای بهبود خلق و خو و احساس‌های افراد اثربخش است.

ادویه زردچوبه

این ادویه نیز یکی از خوراکی‌های مغذی برای حفظ سلامت جسمی و روانی افراد است؛ کارشناسان اثربخشی آن را در درمان سلول‌های سرطانی مشاهده کرده‌اند؛ گنجاندن زردچوبه در رژیم خوراکی همچنین می‌تواند سبب کاهش علامت‌های افسردگی در افراد شود.


زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است و برای افراد مبتلا به انواع حساسیت‌ها مصرف آن با صلاحدید پزشک توصیه می‌شود.

دارچین

دارچین هم از جمله ادویه‌های معطر و بسیار لذیذ است که به همراه برخی خوراکی، نوشیدنی و حتی شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


دارچین سبب تحریک مغز، تنظیم قند خون و ایجاد خلق و خوی پایدار می‌شود؛ در برخی افراد دارچین سبب حساسیت خوراکی یا تنفسی می‌شود که این افراد نباید از آن استفاده کنند. yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: