کد خبر: ۲۰۷۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - 2018September 04
لقاح مصنوعی (آی وی اف) و دیگر روش‌های درمانی مشابه برای بارداری می‌تواند کودکان متولد شده را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی قرار دهد که با تاثیرات بلندمدت بر سلامت آنان همراه است
شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان می‌دهد کودکانی که به روش لقاح مصنوعی (IVF) متولد می‌شوند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی هستند.

به گزارش شفا آنلاین: گروهی از متخصصان علوم پزشکی در سوئیس دریافتند لقاح مصنوعی (آی وی اف) و دیگر روش‌های درمانی مشابه برای بارداری می‌تواند کودکان متولد شده را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی قرار دهد که با تاثیرات بلندمدت بر سلامت آنان همراه است.

در این بررسی آمده است لقاح مصنوعی در بلندمدت تاثیرات منفی برای سلامتی دارد و کودکان متولد شده با این روش‌های درمانی شش برابر بیشتر در معرض فشار خون<blood pressure>بالا هستند.

محققان در بررسی روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند ناهنجاری‌های عروقی و قلبی در موش‌هایی که به روش لقاح مصنوعی متولد شده‌اند شایع‌تر است.

یکی از محققان ارشد این مطالعه گفت: شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تکنیک‌های باروری غیر طبیعی عروق خونی را در کودکان تغییر می‌دهد اما پیامدهای آن در طولانی مدت ناشناخته بوده است.

محققان با بیان اینکه بارداری به روش لقاح مصنوعی نوزادِ متولد شده را در معرض بیماری‌های قلبی-عروقی قرار می‌دهد، اظهار داشتند: همچنین این کودکان بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو هستند.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: