کد خبر: ۲۰۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۰ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018August 01
ازون در واقع یک یون آزاد است که کاربردهای مختلفی دارد و از جمله این کاربردها می‌توان به استریل کردن استخر یا هوا اشاره کرد
شفا آنلاین>سلامت>متخصص ارتوپدی گفت: برخی از افراد اقدام به تبلیغات درمان با عنوان ازون‌تراپی برای درمان درد مفاصل می‌کنند که این موضوع از لحاظ علمی تأیید نشده است.

به گزارش شفا آنلاین، یاسر نژادی متخصص ارتوپدی و جراح مفاصل درباره روش درمانی ازون‌تراپی توضیح داد: ازون در واقع یک یون آزاد است که کاربردهای مختلفی دارد و از جمله این کاربردها می‌توان به استریل کردن استخر یا هوا اشاره کرد.

وی گفت: ازون با رادیکال آزاد خود باعث از بین رفتن باکتری‌های موجود در هوای آب می‌شود.

عضو انجمن جراحان زانو تصریح کرد: برخی از افراد اقدام به تبلیغات درمان با عنوان ازون‌تراپی برای درمان درد مفاصل می‌کنند که این موضوع از لحاظ علمی تأیید نشده است.

نژادی خاطرنشان کرد: در ابتدای ابتلا به بیماری آرتروز(Arthritis) فرد با علایم درد همراه می‌شود که در زمان پیشرفت این بیماری به تدریج غضروف مفاصل وی از بین می‌رود و زانو کارکرد طبیعی خود را از دست می‌دهد.

این جراح و متخصص ارتوپدی ادامه داد: برخی از افراد اقدام به تبلیغات ازون‌تراپی برای درمان بیماری آرتروز کرده‌اند که این یک روش درمانی نبوده و تنها باعث کاهش درد بیمار خواهد شد.

وی افزود: حذف شدن درد باعث می‌شود که بیمار از مفاصل خود بیشتر استفاده کند و در نهایت مفصل آسیب‌دیده تخریب شود.

نژادی در پایان گفت: برخی به دلیل سودجویی و منافع اقتصادی اقدام به انجام این روش می‌کنند و حتی مشاهده شده که در مفاصل کودکان نیز تزریق ازون انجام داد‌ه‌اند در حالی که این روش، هزینه گزافی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: