کد خبر: ۲۰۳۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - 2018July 28
هپاتیت ویروسی یک مشکل بهداشتی جهانی است که هیچ کشوری اعم از فقیر و غنی از آن در امان نیست. این بیماری در شکل‌های متفاوتی ظاهر شده، راه‌های متنوعی برای انتقال دارد
شفاآنلاین>سلامت> سازمان انتقال خون با هدف ارتقای سلامت اهداکنندگان مستمر خون و ارتقای ضریب سلامت خون و فراورده‌های درمانی، طرح واکسیناسیون علیه عفونت هپاتیت بی را اجرا می‌کند.

به گزارش شفاآنلاین، روابط عمومی سازمان انتقال خون اعلام کرد که این سازمان ضمن گرامیداشت روز جهانی هپاتیت مصادف با ۶ مرداد ماه ۱۳۹۷، با حمایت و همکاری مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این طرح را اجرا می‌کند.

هپاتیت ویروسی یک مشکل بهداشتی جهانی است که هیچ کشوری اعم از فقیر و غنی از آن در امان نیست. این بیماری در شکل‌های متفاوتی ظاهر شده، راه‌های متنوعی برای انتقال دارد و شیوه‌های تشخیص و درمان آن از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است. لذا لازم است در سراسر جهان برای کنترل و پیشگیری(prevention) از این بیماری متناسب با شرایط هر کشور برنامه‌ریزی صورت گیرد.

بدین منظور در راستای استراتژی جهانی برای حذف هپاتیت‌های ویروسی به‌ عنوان یک تهدید بزرگ سلامت عمومی، تا سال۲۰۳۰ و هدف‌گذاری سازمان انتقال خون ایران در به صفر رساندن خطر انتقال بیماری‌های قابل انتقال از طریق خون و فراورده‌های آن (zero risk) ، تفاهم نامه‌ای میان سازمان انتقال خون ایران و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور واکسیناسیون بر علیه ویروس هپاتیت B در گروه اهدا کنندگان مستمر خون منعقد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه در فاز اول برنامه که به صورت بسیج همگانی پنج ماهه از اول شهریور ماه سال جاری تا اول بهمن ماه همین سال اجرا می‌شود، اهداکنندگان مستمر بالای ۲۹ سال (متولدین قبل از ۶۸.۱.۱) که قبلا طبق برنامه ایمن‌سازی علیه هپاتیت B واکسینه نشده‌اند از طریق اداره کل انتقال خون استان به مراکز(centers) بهداشتی درمانی مجری برنامه واکسیناسیون معرفی شده و واکسن هپاتیت B و کارت واکسیناسیون ویژه اهداکنندگان خون دریافت خواهند کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: