کد خبر: ۲۰۱۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۱۲ تير ۱۳۹۷ - 2018July 03
در نامه رئیس انجمن بیماران کلیوی به رئیس جمهور مطرح شد
با گذشت بیش از هشت ماه از زلزله مرگبار و ویرانگر کرمانشاه، در این بازدید با صحنه های غم انگیز و اسفناکی مواجه گردیدم که به هیچ وجه قابل توصیف نیست
شفا آنلاین>سلامت>رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در نامه ای به حسن روحانی خواستار اختصاص بودجه ای برای حل مشکل مسکن 150 خانواده تحت پوشش این انجمن در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شد.

به گزارش شفا آنلاین، داریوش آرمان در این نامه با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و روستاهای اطراف، نوشته است: با گذشت بیش از هشت ماه از زلزله مرگبار و ویرانگر کرمانشاه، در این بازدید با صحنه های غم انگیز و اسفناکی مواجه گردیدم که به هیچ وجه قابل توصیف نیست.

وی در بخش دیگری از این نامه وضعیت و شرایط بیماران تحت پوشش این انجمن در مناطق زلزله زده را اینچنین توصیف کرده است: حدود 150 نفر بیمار دیالیزی و پیوندی که در نهایت فقر و درماندگی به سر می برند، در دمای بالای 50 درجه در میان موج گسترده ریزگردهای محلی در کانکس هایی با کمترین امکانات زندگی می کنند و بیماران دیالیزی در بیمارستان صحرایی شهرستان سرپل ذهاب دیالیز(Dialysis) می شوند.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور ضمن درخواست از رئیس جمهور برای در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به مشکلات بیماران تحت پوشش این انجمن نوشته است: همچنین مستدعی است دستور فرمایید بودجه ای برای حل فوری مشکل مسکن 150 خانواده مذکور اختصاص داده شود و این بودجه تحت نظارت مستقیم انجمن هزینه گردد.

گفتنی است انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور با 40 سال سابقه خدمت، بیش از 100 هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه(Kidney transplant) را تحت پوشش دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: