کد خبر: ۱۹۳۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 28
در مورد بیماری EB تقریبا تا سال 95 مداخله جدی صورت نگرفته بود اما از زمانی که مشکلات بیماران مطرح شد وزارت بهداشت اقدامات لازم برای ارائه خدمات سلامت به این بیماران را انجام داد
شفاآنلاین>سلامت> مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها درباره خدمات نظام سلامت به بیماران مبتلا به «ای بی گفت: با وجود اینکه جمعیت این بیماران حدود 700 نفر است و در مقابل جمعیت 80 میلیون نفری رقم چشمگیری نیست اما 11 قطب درمانی جامع در سراسر کشور برای آنها تشکیل شد.

به گزارش شفاآنلاین، جمشید کرمانچی افزود: در مورد بیماری EB تقریبا تا سال 95 مداخله جدی صورت نگرفته بود اما از زمانی که مشکلات (Difficulties)بیماران مطرح شد وزارت بهداشت اقدامات لازم برای ارائه خدمات سلامت به این بیماران را انجام داد.

کرمانچی افزود: این اقدامات به این دلیل بود که این بیماران در نقاطی دور و نیازمند دریافت خدمت زندگی می‌کردند و مجبور بودند برای دریافت خدمات به شهرها و استان‌‌های نزدیک‌تر مانند تهران یا یکی دو تا استان دیگر مراجعه کنند.

وی گفت: راه اندازی مراکز جامع بیماری EB با این نیت صورت گرفت که بیماران با مراجعه به این مراکز، بسته خدمتی مورد نظر را دریافت کنند، بنابراین با توسعه مراکز درمانی دسترسی این بیماران(patients) به خدمات موردنیاز درمانی آسان‌تر شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: