کد خبر: ۱۹۳۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 26
ما با 5 دلار توانسته‌ایم کودکان، زنان و گروه‌های آسیب‌پذیر را علیه 6 بیماری مهلک مسری و قابل پیشگیری ایمن سازیم
شفا آنلاین>سلامت>رئیس کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به برنامه واکسیناسیون کشورمان در مقابله با بیماری‌ها تأکید کرد: ما با 5 دلار توانسته‌ایم کودکان، زنان و گروه‌های آسیب‌پذیر را علیه 6 بیماری مهلک مسری و قابل پیشگیری ایمن سازیم.

به گزارش شفا آنلاین، سعید نمکی در افتتاحیه چهاردهمین کنگره بین‌المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران که در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، اظهار داشت: در نظام سلامت دنیا، بزرگترین کمک‌ها را علم ایمونولوژی به ارتقا بهداشت و سلامت داشته است.

وی از کاهش مرگ و میر نوزادان به عنوان یکی از نقش‌های علم ایمونولوژی نام برد و تصریح کرد: علم ایمونولوژی در سال‌های گذشته توانسته شاخص‌های بهداشتی و درمانی را در جهان و ایران افزایش دهد و منجر به کاهش مرگ و میرها و پیشگیری از بیماری‌ها شود.

رئیس کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به برنامه واکسیناسیون(vaccination) کشورمان در مقابله با بیماری‌ها تأکید کرد: ما با 5 دلار توانسته‌ایم کودکان، زنان و گروه‌های آسیب پذیر را علیه 6 بیماری مهلک مسری و قابل پیشگیری ایمن سازیم.

نمکی در ادامه با عنوان این مطلب که امروزه علت‌های مرگ و میر ناشی از بیماری ها در جهان و کشورهای در حال توسعه از سمت و سوی بیماری‌های واگیر به غیرواگیر سوق پیدا کرده است، تصریح کرد: در خیلی از بیماری‌ها که منشاء ایمونولوژیک دارد این علم به شدت می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان این مطلب که امروزه در ارزان‌ترین کشورهای جهان، یک شب تخت سی سی یو کمتر از هزار دلار هزینه ندارد، اظهار داشت: اگر نتوانیم در تشخیص بیماری‌ها موفق باشیم نظام سلامت جهان با یک چالش جدی در اقتصاد سلامت مواجه خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: