کد خبر: ۱۹۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۹ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - 2018April 17
«درمان محرومیت از آندروژن» موجب توقف ترشح تستوسترون و سایر هورمون‌های مردانه که عامل رشد سرطان پروستات هستند، می‌شود.
       

شفا آنلاین>سلامت جنسی>مطالعه جدید نشان می‌دهد ورزش و تغذیه سالم می‌تواند با عوارض جانبی نظیر هورمون درمانی برای سرطان پروستات مقابله کند.

به گزارش شفا آنلاین:«درمان محرومیت از آندروژن» موجب توقف ترشح تستوسترون و سایر هورمون‌های مردانه که عامل رشد سرطان پروستات <Prostate Cancer>هستند، می‌شود.

به گفته محققان دانشگاه ایالتی اوهایو، توقف این هورمون‌ها منجر به از بین رفتن توده‌های عضلانی و استقامت ماهیچه‌ها و همچنین افزایش چربی بدن می‌شود و بیمار را در معرض ریسک بالا دیابت، بیماری قلبی و سایر مشکلات سلامت قرار می‌دهد.


در این مطالعه که شامل ۳۲ مرد بود، محققان دریافتند ورزش در حد متوسط و تغذیه سالم عاملی محافظ در برابر عوارض جانبی ناشی از درمان محرومیت از آندروژن است.
نیمی از مردان در یک برنامه ۱۲ هفته‌ای ورزش و تغذیه قرار گرفتند، در حالیکه نیمی دیگر تنها تحت آموزش در مورد بیماری‌شان و ورزش قرار گرفتند.
سه ماه بعد از این برنامه، شرکت کنندگان در برنامه ورزش قدرت ماهیچه‌ها و حرکتشان افزایش یافته بود و چربی بدنشان کاهش یافته بود. بیمارانی که در این گروه حضور نداشتند شاهد کاهش مقاومت و قدرت حرکت عضلات و افزایش چربی بدنشان بودند.
«برایان فوچت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «با افزایش چربی بدن و کاهش عضلات در طول هورمون درمانی، این مردان در معرض ریسک بالا ابتلا به بیماری‌های مزمن نظیر اختلال متابولیک هستند که پیش عامل ابتلا به دیابت و بیماری قلبی محسوب می‌شود.»از اینرو محققان بر داشتن تغذیه سالم و ورزش در طول درمان تاکید دارند.سپید
HealthDay

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: