کد خبر: ۱۸۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018March 12
در مواقعی که تحریک سمپاتیک بیشتر از حد معمول است، افزایش تعریق به وجود خواهد آمد
شفا آنلاین>سلامت>فوق‌تخصص جراحی عروق اظهار داشت: تعریق در اعضای بدن به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک ایجاد می‌شود؛ به دلیل ارتباطات عصبی زیاد در بدن همیشه به سادگی نمی‌توان اعصاب سمپاتیک را قطع کرد.

به گزارش شفا آنلاین،محمدرضا رادپی فوق‌تخصص جراحی عروق با بیان اینکه تعریق در اعضای بدن به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک ایجاد می‌شود، گفت: در مواقعی که تحریک سمپاتیک بیشتر از حد معمول است، افزایش تعریق(Sweating) به وجود خواهد آمد.

رادپی گفت: هر کدام از اعضای مختلف بدن گره سمپاتیک مخصوصی دارند. قطع اعصاب سمپاتیک برای از بین بردن تعریق شرایط خاصی دارد و به دلیل ارتباطات عصبی زیاد در بدن همیشه به سادگی نمی‌توان این اعصاب را قطع کرد.

وی افزود: هنگامی که برای از بین بردن تعریق کف دست گره مربوط به اعصاب سمپاتیک(sympathetic nerve) آن را قطع می‌کنیم به صورت ناخواسته تعریق در پشت کمر یا شکم زیاد می‌شود و در آن نقطه بروز خواهد کرد.

فوق‌تخصص جراحی عروق ادامه داد: به همین دلیل باید جراحی اعصاب سمپاتیک لازم یا به عبارتی دیگر ناتوان کننده باشد تا پزشک تشخیص به جراحی دهد.

رادپی اظهار داشت: در کنار نخاع زنجیره سمپاتیک وجود دارد که از گردن تا کمر ادامه پیدا کرده است. هر کدام از اعضای بدن گره خاص خود را دارند به طور مثال کف پا،‌کف دست، زیر بغل و پا هر کدام گره مخصوص به خود را دارند.

فوق‌تخصص جراحی عروق در ادامه افزود: اگر تعریق بیش از حد در قسمتی وجود داشته باشد باید گره مخصوص به آن عضو را تحت عمل جراحی قرار داد و قطع کرد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
France
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
0
0
باعرض سلام من حدود6ماه پیش باهزینه ی زیادجراحی سمپاتکتومی انجام دادم که ای کاش انجام نمیدادم چون عرق کشیده به پاهام وروی انگشت پاهام خیلی عذاب میکشم کمکم کنیدخواهش میکنم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: