کد خبر: ۱۸۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018February 28
این بیماری، یکی از بیماری هایی است که با درد ناحیه کمر، خود را نشان می دهد. بیماران مبتلا به این بیماری، با ایستادن و راه رفتن نیز در ناحیه کمر، احساس درد می کنند و این درد در اندام های تحتانی و پاها منتشر می شود
شفا آنلاین>سلامت>متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاعی، با ایستادن و راه رفتن در ناحیه کمر احساس درد می‌کنند و این درد در اندام‌های تحتانی و پاها منتشر می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، حبیب مفخم ، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در خصوص بیماری تنگی کانال نخاعی(Spinal cord stenosis) گفت: این بیماری، یکی از بیماری هایی است که با درد ناحیه کمر، خود را نشان می دهد. بیماران مبتلا به این بیماری، با ایستادن و راه رفتن نیز در ناحیه کمر، احساس درد می کنند و این درد در اندام های تحتانی و پاها منتشر می شود.

وی ادامه داد: گاهی بدون اینکه در ناحیه کمر مشکلی داشته باشند با ایستادن و راه رفتن، دردی در ساق پایشان ایجاد می شود که آن ها را مجبور می کند به وضعیت نشسته در بیایند که شایع ترین عارضه این بیماری است.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در برنامه رادیو سلامت اظهارداشت: عارضه دیگر تنگی کانال نخاع، اختلال در خون رسانی به پاها است به ویژه در افراد سیگاری. راه های قابل توجهی برای درمان وجود دارد ولی حتما لازم است با پزشک مشورت شود تا علت درد پا و خواب رفتگی یا سر شدن در حالت های مختلف مشخص گرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: