کد خبر: ۱۵۴۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017June 04
گاهی اوقات ناباروری باعث جلوگیری از بارداری نمی شود. کمبود مواد مغذی در بدن باعث ناباروری می شود
شفا آنلاین>سلامت>امروزه بیشتر خانم ها می خواهند طبیعی باردار شوند. ناباروری یکی از مشکلات زندگی امروز است.

به گزارش شفا آنلاین،هنگامی که یک خانم نمی تواند به صورت طبیعی باردار شود، فکر می کند در بدنش مشکلی وجود دارد و باید به آن رسیدگی کند. در واقع گاهی اوقات ناباروری باعث جلوگیری از بارداری نمی شود. کمبود مواد مغذی در بدن باعث ناباروری می شود.
دلایل ناباروری

دلایل زیادی باعث ناباروری خانم ها می شود که شامل به هم خوردن تعادل هورمونی، سندرم پلی کیستیک تخمدان، آندرومتریوز، تولید ناکافی هورمون ها، مقدار زیاد پرولاکتین، کمبود هورمون جسم زرد و ... می باشد. تمام این فاکتورها به طور طبیعی ایجاد می شود و باعث ناباروری(sterility) مادر می شود.

علاوه بر عوامل گفته شده، فاکتورهای دیگری نیز باعث ایجاد مشکل در بارداری می شود. این عوامل عبارتند از کمبود مواد مغذی، سموم محیطی و عادات نادرست در زندگی. سن پیش از یائسگی خیلی عامل مهمی به حساب نمی آید. اما تفکرات قدیمی بر این مبنا است که خانم ها پس از سی و پنج سالگی به سختی باردار می شوند. در حالی که گاهی خانم در چهل و پنج سالگی نیز باردار می شود و مشکلی ایجاد نمی شود.

تغییر در رژیم غذایی و روش زندگی می تواند منجر به باروری شود. درمان های خانگی ذکر شده برای بارداری نه تنها در حل مشکل ناباروری موثر هستند بلکه در جهت کاهش خستگی، گرفتگی عضلات، درد پریودی، پریودی های شدید و سایر مشکلات هورمونی در خانم ها نیز موثر هستند.
درمان خانگی با تغییر رژیم غذایی برای بارداری سریع
مصرف مواد مغذی برای بارداری طبیعی

بدن شما زمان مناسب برای بارداری را می داند و اگر کمبود مواد مغذی داشته باشد، بارداری اتفاق نمی افتد. اگر مواد مغذی مصرف نکنید و رژیم غذایی درستی نداشته باشید بدن دچار سوتغذیه می شود. بنابراین بدن چربی های ضروری و پروتئین ها را برای بارداری دریافت نمی کند. برای کاهش وزن، خانم ها رژیم غذایی(diet) غنی از فیبر و کم چربی را انتخاب می کنند. بدن شما نیاز به کربوهیدارت، پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین دارد بنابراین با دریافت تمام این مواد، بدن می تواند هورمون های ضروری را برای خانم باردار تولید کند.
مصرف منابع خوب کربوهیدرات ها

کربوهیدرات ها به هیچ عنوان بد نیستند. آن ها یکی از مواد لازم و ضروری برای بدن نه تنها برای بارداری بلکه برای عملکرد طبیعی بدن هستند. سعی کنید منابع کربوهیدرات مانند شکر، دانه ها و غذاهای فراوری شده مصرف نکنید. کربودهیدارت ها را از میوه ها و سبزیجات جذب کنید.

    سیب زمینی شیرین
    سیب زمینی
    نخود
    موز و انبه
    سایر میوه ها
    حبوبات

مصرف چربی های سالم

چربی آنقدری که تصور می کنید بد نیست. بدن ما نیاز به چربی به خصوص چربی اشباع دارد. چربی ها برای عملکرد درست بدن مورد نیاز است. چربی های اشباع شده باعث کاهش مقدار لیپوپروتئین (که باعث افزایش احتمال بیماری قلبی می شود) می شوند. چربی های خوب برای سلامت استخوان ها لازم هستند زیرا چربی اشباع شده برای جذب کلسیم مورد نیاز است. کبد، ریه ها، مغز، اعصاب و سیستم ایمنی برای عملکرد درست به چربی نیاز دارند.
در هنگام باردار شدن، اسیدهای چرب برای تنظیم هورمون ها، افزایش جریان خون به رحم، کاهش حساسیت به هورمون پرولاکتین، افزایش مخاط دهانه رحم و تخمک گذاری مرتب کاربرد دارند.
چربی های مناسب عبارتند از:

    نارگیل و روغن نارگیل
    زیتون و روغن زیتون
    کره
    گوشت حیواناتی که علف خورده اند
    تخم مرغ
    آواکادو
    آجیل

سعی کنید غذاهای نامناسب و غذاهایی که از روغن چند بار مصرف استفاده شده است، مصرف نکنید. سعی کنید چربی های طبیعی و سالم مصرف کنید.
مصرف پروتئین مناسب

پروتئین برای بارداری مورد نیاز است. رژیم غذایی غنی از پروتئین تاثیر مثبت بر باروری خانمی دارد که از لقاح مصنوعی استفاده می کند. هنگامی که این فرد مقدار زیاد پروتئین و مقدار کم کربوهیدرات مصرف می کند، تخمک های با کیفیت تری تولید می کند. بنابراین سعی کنید از سه ماه پیش از باردار شدن پروتئین به مقدار زیاد و کربوهیدرات به مقدار کم مصرف کنید. منابع پروتئین عبارتند از:

    مرغ
    تخم مرغ
    گوشت بدون چربی
    ماهی
    لبنیات
    حبوبات
    آجیل و دانه ها
    آرد گندم

مصرف سبزیجات به مقدار زیاد

در شرایط معمولی مصرف میوه ها و سبزیجات در سه وعده در روز بسیار مهم است. هنگامی که می خواهید باردار شوید مصرف میوه و سبزی بسیار مهم تر است. اگر می خواهید به صورت طبیعی باردار شوید سبزیجات زیر را مصرف کنید:

    سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج، کلم بروکلی، رومایین و منداب می باشند. این سبزیجات غنی از فولات هستند که تخمک گذاری را بهبود می بخشد. سبزیجات برگ دار شهوت جنسی را به صورت طبیعی افزایش می دهند.
    ریشه ماکا باعث افزایش باروری در مرد و زن می شود به شکلی که انرژی و ایمنی بدن را افزایش می دهند. همچنین مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز برای بارداری مانند ید و آهن را تامین می کند.
    سیب زمینی شیرین دارای ماده ای است که تخمک گذاری را تحریک می کند و باعث بهبود باروری می شود.

آب باعث افزایش احتمال باروری می شوند

آب ماده ای ضروری برای حیات است و کمبود آن در بدن به عملکرد بدن آسیب می رساند. همچنین باعث باردار نشدن می شود. آب کافی در بدن باعث می شود رحم سالم بماند. همچنین مخاط دهانه رحم را افزایش می دهد. بنابراین اسپرم در هنگام حرکت به سمت تخمک، به مخاط دهانه رحم می چسبد. با مصرف آب به مقدار کافی، احتمال بارداری افزایش می یابد. ادرار شما شفاف می شود. اگر ادرار شفاف نیست به قدر کافی آب نمی خورید.
غذاهایی که باید در بارداری از آن ها بپرهیزید

در هنگام تلاش برای باردار شدن نه تنها باید بر روی غذاهای مناسب و سالم تمرکز کنید بلکه باید از مصرف برخی غذاها اجتناب کنید.
از مصرف قند بپرهیزید

قند فراوری شده از کربوهیدرات خیلی خطرناک تر است. این ماده تحت کنترل بودن انسولین را با مشکل مواجه می کند (حتی اگر دیابت نداشته باشید). رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات باعث مقاومت انسولین می شود بنابراین از بارداری جلوگیری می کند. غذاهای سالم که قبلا ذکر شد به حساسیت بیشتر به انسولین کمک می کنند. همچنین به تولید هورمون ها برای عملکرد درست بدن کمک می کند.

    غذاها و نوشیدنی های حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا است را مصرف نکنید.
    از مصرف دسرهایی که با قند فراوری شده تهیه شده اند بپرهیزید.
    در نوشیدنی ها مانند چای قند نریزید. اگر می خواهید نوشیدنی شیرین شود از عسل استفاده کنید.

از مصرف بیش از حد کافئین بپرهیزید

روزانه بیش از دو فنجان نوشیدنی کافئین دار مصرف نکنید. مصرف بیش از حد کافئین باعث مشکلات باروری می شود. کافئین به توانایی بدن در جهت جذب آهن آسیب می رساند. همچنین باعث کم آبی بدن می شود. تمام این موارد باعث کاهش احتمال باروری و افزایش احتمال سقط جنین و زایمان زودرس می شود.
الکل نخورید

اگر نمی توانید مصرف الکل را قطع کنید سعی کنید مقدار آن را کاهش دهید. نوشیدنی سنگین باعث به هم خوردن دوره های تخمک گذاری و مقدار استروژن و پروژسترون می شود. تمام این موارد باعث باردار نشدن می شود.
از ماهی های غنی از جیوه بپرهیزید

با این که ماهی منبعی غنی از پروتئین است، اما خوردن بیشتر ماهی ها به خاطر مقدار بالای جیوه در آن ها در بارداری(Pregnancy) مناسب نیست. هنگامی که مقدار جیوه در خون زیاد باشد بر باروری تاثیر می گذارد. در واقع مقدار بالای جیوه بر باروری مرد نیز تاثیر می گذارد. حتی اگر باردار شوید، جیوه در بدن شما بیش از یک سال باقی می ماند و بر رشد مغر و سیستم عصبی جنین تاثیر می گذارد. بنابراین سعی کنید ماهی های زیر را که حاوی مقدار زیادی جیوه است را مصرف نکنید:

    نیزه ماهی
    کوسه ماهی
    ماهی خال خال
    کاشی ماهی
    ماهی تن
    اره  ماهی

سویا نخورید

سویا حاوی ترکیباتی است که مشابه استروژن (هورمون زنانه) است. مقدار زیاد استروژن بر باروری تاثیر منفی می گذارد. استروژن موجود در سویا با عملکرد غدد درون ریز تداخل دارد. این مسئله باعث مشکلات باروری می شود. سویا فراوری شده مقدار زیادی آلومینیوم دارد که از سیستم فشار بالا نشات گرفته است. این ماده سمی است و باعث مسموم شدن سیستم عصبی می شود. سویا برای خانمی که می خواهد باردار شود خوب نیست.
سیگار را ترک کنید

حداقل دو دلیل برای ترک سیگار در زمان باردار شدن وجود دارد:

    افرادی سیگاری دیرتر باردار می شوند.
    تخمک های خانمی که سیگار می کشد به ناهنجاری های ژنتیکی(Genetics) مستعد هستند.
    علاوه بر این دو مسئله، تاثیرات منفی سیگار بر روی جنین و مادر وجود دارد. سیگار احتمال سقط جنین و بارداری خارج از رحم را افزایش می دهد. نه تنها مادر، بلکه پدر نیز باید سیگار را ترک کند. زیرا سیگار باعث کاهش تعداد اسپرم و تحرک آن می شود همچنین باعث ناهنجاری در اسپرم می شود.

خواب کافی

خواب برای عملکرد درست بدن و اعضای داخلی ضروری است. خواب کافی نقشی مهم در تولید هورمون ها ایفا می کند. خانم هایی که مقدار کمتری ملاتونین و سروتونین دارند فاز لوتئال کوتاه تری دارند. این فاز به عنوان فاصله بین تخمک گذاری و پریودی می باشد. هر چقدر این فاز کوتاه تر باشد احتمال بارداری کمتر می شود.
علاوه بر این،  هنگامی که کم می خوابید بدن نمی تواند آدرنالین، کورتیزول و انسولین را تنظیم کند. این مسئله باعث می شود بارداری سخت تر اتفاق  بیفتد.
بنابراین سعی کنید به مقدار کافی بخوابید و در طول روز نیز به مقدار کافی استراحت کنید.
ورزش کنید

روزانه به مقدار مناسب ورزش کنید. اگر چاق هستید باید وزن خود را کاهش دهید زیرا به باردار شدن کمک می کند. اما باید مقداری چربی در بدن داشته باشید. مقدار خیلی کم چربی در بدن باعث می شود بدن تخمک گذاری انجام ندهد. بی ام آی شما باید بین هجده تا سی باشد. هر چقدر بی ام آی کمتر یا بیشتر باشد باعث پریودی نامنظم می شود که برای باردار شدن مناسب نیست. هنگامی که به شکل غیر طبیعی لاغر باشید، احتمال تخمک گذاری نکردن افزایش می یابد. از طرف دیگر وزن خیلی بالا نیز باعث مشکلاتی مانند دیابت بارداری، پره اکلامپسی، نقص تولد و حتی زایمان سزارین می شود.
اگر نمی توانید وزن خود را به مقدار مناسب برسانید با پزشک، متخصص تغذیه و کارشناس یوگا صحبت کنید. نکات کلیدی برای وزن مناسب خانمی که می خواهد باردار شود در ادامه ذکر شده است:

    غذای مناسب بخورید
    مواد مغذی مصرف کنید
    آب به مقدار کافی بخورید

استرس نداشته باشید

اگر خیلی استرس داشته باشید احتمال بارداری کاهش می یابد. استرس بر سیستم های بدن تاثیر می گذارد. استرس نه تنها بر عملکرد غده هیپوفیز که اشتها و احساسات را کنترل می کند تاثیر می گذارد بلکه بر هورمون هایی که تخمک را در تخمدان آزاد می کند نیز تاثیر می گذارد. استرس زیاد تخمک گذاری را به تعویق می اندازد یا اصلا تخمک گذاری اتفاق نمی افتد. همچنین بر باروری همسر شما نیز تاثیر می گذارد.
مطالعات نشان می دهد بارداری در بیشتر موارد زمانی اتفاق می افتد که خانم و آقا خوشحال و راحت هستند.
بنابراین اگر می خواهید باردار شوید سعی کنید استرس نداشته باشید. با همسر خود خوشحال باشید. از نکات زیر برای افزایش شادی استفاده کنید:

    ماساژ؛ ماساژ باعث کاهش سیگنال های فیزکی استرس در بدن مانند سرعت قلب و امواج مغز می شود.
    طب سوزنی؛ طب سوزنی در لقاح مصنوعی استفاده می شود. خانم هایی که قبل و بعد از لقاح مصنوعی طب سوزنی انجام می دهند در باردار شدن موفق تر هستند.

 کاهش استرس برای باردار شدن خوب است. در واقع کاهش استرس برای سلامتی عمومی بدن خوب است و باعث شادی و لذت بردن از زندگی می شود.
در معرض مواد سمی نباشید

باید خود را در مقابل تمام سموم حفظ کنید. مواد سمی یکی از دلایل اصلی ناباروری در مرد و زن هستند.

    سیگار، تنباکو و ماریجوانا را ترک کنید
    الکل نخورید
    کافئین نخورید (یا مصرف آن را کاهش دهید)
    کمتر در معرض محصولات پلاستیکی باشید. غذاهای کنسروی مصرف نکنید و ظروف فلزی را جایگزین پلاستیک کنید. حتی ظروف آلومینیومی نیز پوشش پلاستیکی از داخل دارد.
    در معرض مواد سمی مانند جیوه و سرب نباشید.
    در محل کار در معرض مواد شیمیایی قرار نگیرید.
    از محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده نکنید. از موادی استفاده کنید که مواد سمی ندارند.
    حذف مواد سمی از زندگی نه تنها برای باردار شدن ضروری است بلکه برای بارداری سالم و جنینی سالم نیز لازم است.

تغییر قرص هایی که به ترمیم باروری می پردازند

قرص های زیادی وجود دارند که بر باروری تاثیر می گذارند. با پزشک خود صحبت کنید و قرص هایی که مانع از بارداری می شوند را کنار بگذارید. برخی از این قرص های عبارتند از:

    آنتی بیوتیک ها
    هورمون های خاص
    ضد افسردگی ها
    قرص های مسکن
    استروئیدها

با پزشک خود صحبت کنید تا قرص های شما را تغییر دهد.
درمان گیاهی برای بارداری سریع

بیشتر خانم ها با توجه به مواد مغذی، رژیم غذایی و عادات زندگی باردار می شوند. بیشتر خانم ها برای باردار شدن از روش های خانگی و گیاهی استفاده می کنند. گاهی مکمل های خاص به باردار شدن کمک می کنند.
برگ تمشک

برگ تمشک به خاطر اسید الاجیک، فلاونوئیدها و تانن طعمی مطلوب دارد. این ماده مزه چای می دهد. بنابراین می توانید این ماده را جایگزین کافئین کنید. برگ تمشک به عنوان ماده ای برای درمان باروری استفاده می شود زیرا حاوی مواد مغذی است. این ماده منبعی غنی از کلسیم است و تونیکی مناسب برای رحم می باشد. این ماده به صورت کپسول به فروش می رسد. همچنین می توانید با برگ تمشک چای تهیه کنید.
مواد لازم:

برگ تمشک خشک- یک تا دو قاشق چایخوری
آب- یک فنجان
عسل
روش تهیه:

آب داغ را روی برگ های خشک تمشک بریزید.
بگذارید ده دقیقه بماند.
عسل به آن بیفزایید و هم بزنید.
بگذارید گرم بماند.
می توانید دو تا سه فنجان چای برگ تمشک را روزانه در طول بارداری بخورید.
پیش از مصرف این ماده با پزشک مشورت کنید.
برگ گزنه

برگ گزنه سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی است. این ماده حاوی کلروفیل است که برای غده آدرنال و کلیه مناسب است. یک فنجان چای با برگ گزنه باعث کاهش استرس می شود. استرس از بارداری جلوگیری می کند. بنابراین این ماده برای کاهش استرس استفاده می شود. می توانید این برگ ها را در سالاد و پاستا استفاده کنید یا به سوپ بیفزایید. همچنین به صورت کپسول نیز وجود دارد. چای برگ گزنه باعث کاهش استرس می شود.
مواد لازم:

برگ گزنه تازه- یک فنجان یا برگ خشک شده- یک قاشق چایخوری
آب- یک تا دو فنجان
عسل
روش تهیه:

برگی های تازه را بشویید.
دو فنجان آب را بگذارید به جوش بیاید.
یک فنجان برگ تازه به آن بیفزایید.
بگذارید پنج تا ده دقیقه بجوشد.
سپس بگذارید دو دقیقه دیگر هم بجوشد.
روی ظرف را بپوشانید.
بگذارید چند دقیقه بماند.
هم بزنید و مقداری عسل به آن بیفزایید.
اگر از برگ های خشک استفاده می کنید، آب داغ روی آن ها بریزید و بگذارید پنج تا ده دقیقه بماند.
مخلوط را هم بزنید و به آن عسل بیفزایید.
دو تا سه فنجان چای برگ گزنه در روز پیش از بارداری و در طول بارداری مصرف کنید.
پیش از مصرف این ماده با پزشک خود مشورت کنید.
یونجه

یونجه گیاهی مناسب برای باردار شدن است. این ماده حاوی مقدار زیادی ویتامین است که حاوی ویتامین آ، د، ای و کا است که به هضم غذا کمک می کند. یونجه حاوی مواد معدنی نیز می باشد. این ماده مقدار استروژن را در بدن به تعادل می رساند. هنگامی که استروژن زیاد باشد، اتصال بین استروژن برقرار نمی شود. به مقدار زیاد یونجه نخورید زیرا باعث کمبود مواد معدنی لازم مانند کلسیم و منیزیم می شود.
یونجه را می توانید به سالاد بیفزایید و از مزایای آن برای باردار شدن استفاده کنید.
برچسب ها: بارداری ، ناباروری ، ژنتیک
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۳
فروزان
|
United States
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
0
0
سلام .خسته نباشید .من تخمک گذاری نمیکنم .یعنی تخمک ندارم.چه داروی گیاهی مصرف کنم که تخم بوجودبیات .باتشکر از راهنمای شما
مدیر پایگاه

دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان ،زایمان و درمان ناباروری
شما باید تحت درمان داروهای خوراکی و آمپولهای تحریک تخمگذاری قرار
گیریدکوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
0
0
به‌نظرشما‌برای‌تقویت‌فولیکول‌وافزایش‌آن‌چ‌خوبه‌.برای‌افرادبالای‌‌سی‌‌وپنج
فریده عبدی
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
0
0
باردارنمیشود
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
0
0
سلام چهاره ماه اقدام به بارداری میکنیم نتیجه نگرفتیم چیکار کنم
مدیر پایگاه کارشناسان ما بر این نظرند تا یکسال پس از اقدام به بارداری و نتیجه نگرفتن نیاز به اقدامی نیست بعد از یک سال باید آزمایشات و مراحل مربوط به ناباروری را پیگیری کنید
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
0
0
باسلام تشكر مكنم من يه يسر دارم باميكروباردارشدم دوباره مي خوام باردار بشم ي شه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
0
سلام.من یکساله ازدواج کردم۷یا۸ماه هست که اقدام به باردارشدن کردم ولی نتیجه نگرفتیم به دکترزنان مراجعه کردم گفتن تخمدان سمت راست خوبه رحم هم خوبه فقط تخمدان سمت چپ یک کیست کوچک داره که اونم قرص ال دی تجویزکردن ومصرف کردم دوباره مراجعه کردم گفتن که کیست حالت چروکیده شده وکوچک شده وقرص دوفاستون برام تجویزکردن که از۱۵روزبعدازپریودبایدبخورم تا۱۰شب الان یکماه ازاین قرصهااستفاده کردم ولی برای بارداری نتیجه نگرفتم میخواستم راهنماییم کنید.۲۱سال دارم ممنون
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
0
0
سلام من سه سال قرص ال دی مصرف کردم حالا پانزده ماه قطع کردم وباردار نشدم ب متخصص هم مراجعه کردم آزماش وسونو گرفتم گفته سالمه ولی باردار نمیشم
مدیر پایگاه سلام.جهت بارداری وپیشگیری ا. نازایی ثانویه تحت نظر متخصص زنان باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
0
0
سلام خسته نباشید من نزدیک یک ساله ازدواج کردم وچندماهی اقدام ب بارداری کردیم وتاالان باردارنشدم بایدچکارکنم
مدیر پایگاه اگر یک سال از اقدام به بارداری بگذرد و باردار نشوید باید تحت نظر متخصص قرار بگیرید تا آزمایشهای لازم از خودتون و همسرتان گرفته شود
پخشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
0
0
۱۳سال.ازدواج.کردم.بعد۸سال.یه.دختربهدنیااوردم.بازمیخوام.باردارشم.امانمیشه.دکتررفتم.ولی.هنوزخبری.نیست
یسنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
0
0
سلام من دختر12ساله دارم الان7سال جلوگیری کردم 3ساله میخوام باردارش نمیشم دکترهای رفتم گفتن مشکلی ندارم اقامتم مشکلی نذار بایدچکارکنیم
مدیر پایگاه
باسلام
شما باید تحت نظرمتخصص زنان باشید
یسنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
0
رسلام من تحت نظرپزشک بودیم امپول استفاده کردم برای تخمگذاری دارومتفورمین واوومیدمصرف کردم وسنوبعدش شدم گفتن مشکلی ندارم پس چراباردارنمیشم دیگ خسته شدم37سالمه ی دختر12سالهدآرم هزینه دکترندارم لطفامنوراهنمای کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
0
0
سلام من ۱ سال که ازدواج کردم و باردار نشدم اصلا جلوگیری نداشتم ۳۲ سالمه نگرانم استرس دارم‌نکنه هیچوقت نتونم مادر بشم
مدیر پایگاه
باسلام
ابتدا بهتراست برای چکاب به متخصص زنان مراجع کنید تا معاینات لازم انجام شود.اگرشما مشکل نازایی نداشتید باید همسرتان بررسی شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
0
0
سلام زهراهستم ۴ساله ازدواج کردم امابچه دارنمیشم خیلی میترسم استرس دارم بایدچکارکنم
مدیر پایگاه
باسلام
شما و همسرتان باید تحت نظرمتخصص زنان و درمانگرناباروری قراربگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
0
سلام من هشت ماهه ازدواج کردم اصلا پیش گیری نداشتم باردار نشدم رفتم دکتر گفت تخم دانات ظعیفه دارو داد برام دوماهه دارم دارو میخورم میخواستم ببینم تا کی باید دارو بخورم که باردابشم
مدیر پایگاه شما باید بغد از اتمام دوره داروها مجدد آمایشات مربوطه را انجام دهیدتا وضعیت تخم دانها ی شما بررسی شود همینطوری نمی توان نظری داد  
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
0
0
سلام برای اقدام برای بچه دار شدن هم زن و هم مرد هر دو باید آزمایش بدهند
مدیر پایگاه برای انجام آزمایش ژنتیکی بله
عشق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
سلام من ده ماهه ازدواج کردم اصلا جلوگیری نداشتم ۶ماه بعد از ازدواج حامله شدم سر یه حادثه ای بچه سقط شد الان ۴ماه از سقطم میگذره جلوگیری هم نداشتم ولی باردار نشدم.درضمن ۱۷سالمه میشه راهنمایی کنید
مدیر پایگاه
باسلام
بهتربود پس ازسقط چند ماهی صبرمی کردید.با این حال پس ازتعطیلات نوروز و بهبود شرایط درباره کرونا حتما برای چکاب و دریافت راهنمایی های لازم به متخصص زنان مراجعه کنید
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
0
0
سلام من الان یکسال ونیم که ازدواج کردم اقدام به بارداری از یکسال پیش کردم ولی هنوز باردار نشدم چه چیزی بخورم تا زود باردار بشم
مدیر پایگاه
باسلام
شما و همسرتان باید هردو تحت نظرمتخصص زنان یا ژنتیک باشید و ازمشورت های تخصصی بهره مند شوید
محا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
0
0
خیلی عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
0
0
سلام من ۱۰ ماهه که ازدواج کردم ولی باردار نشدم زمانی که به دکتر مراجعه کردم توی سونو مشخص شد که کیست ریز تخمدان دارم ویه دونه پولیپ دارم بهم قرص متفورمین دادن تا ۳ماه خوردم باز باردار نشدم حالا دارم از داروهای سنتی گیاهی استفاده می کنم ایا با دارو گیاهی باردار میشم
مدیر پایگاه سلام من تجربه ایی روی داروهای گیاهی ندارم متفورمین را ادامه دهید و اگر باردارنشدید مراجعه کنید تا به ان داروهای تحریک تخمک گذاری به ان اضافه کنند ۳ مله خیلی کم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
0
0
سلام من دو بار سقط کردم یک بار ۳ماه ویک بار ۴ماه الان یک سال بعد از سقط باردار نشودم
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
0
من داری یک پسر ۱۳هستم اصلا جلوگیری نداریم ولی بچه دار نمشم دکتر رفتم مشکلی هم ندارم
مدیر پایگاه
باسلام
همسرتان هم شرایط لازم را دارند؟
عالیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
0
0
سلام من دو ساله ازدواج کردم چندتا دکترم رفتن گفتن هیچ مشکلی ندارین شما هم من هم شوهرم هر دو سالم هستیم چکار کنم
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
0
سلام 5ساله بچه دارنمیشم هرچی داروبوده استفاده کردم زیرنظرمتخصص زنان ولی جواب نگرفتم یه لوله رحم راندارم ای یوای کردم نگرفت دکترامیگن بایدای وی اف انجام بدی ایاراهی بجزاین هست
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: