کد خبر: ۱۲۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - 2016October 23
شفاآنلاین>اجتماعی>سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات یک زن از میان دود و شعله‌های آتش بدون اعلام آدرس محل حریق از سوی وی خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین : سید جلال ملکی  در این باره گفت: در ساعت20:12 شب گذشته زنی با استرس فراوان به سامانه ۱۲۵ زنگ زده و از وقوع حریق در خانه اش خبر داد اما بدون آنکه آدرس را اعلام کند تلفن را قطع کرده و دیگر به تماس های آتش نشانی پاسخی نداد.
ملکی با بیان اینکه در مرحله نخست ممکن است چنین تماسی مزاحمت تلفنی ارزیابی شود، اظهار کرد: البته با توجه به لحن صدای این زن و همچنین استرسی که در صحبت‌های این زن وجود داشت اپراتور ۱۲۵ به موضوع مشکوک شده و ماجرا را به رئیس ستاد فرماندهی منتقل کرد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به سیستم‌های تشخیص موقعیت در سامانه ۱۲۵ افزود: ستاد فرماندهی آتش نشانی و مرکز پیام از چندین سال قبل به سیستم مکان یابی تماس های دریافت مجهز شده و در جریان این تماس فرمانده ستاد عملیات اجازه دسترسی به آدرس مذکور را صادر کرده و بلافاصله آتش نشانان 2 ایستگاه را به محل حادثه واقع در منطقه طرشت اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه خاطرنشان کرد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد که یک ساختمان ۵ طبقه ۱۰ واحدی است اما شعله های آتش یا دودی مشاهده نمی‌شود اما آتش‌نشانان با به صدا درآوردن زنگ واحدها از ساکنان خواستند که به آنان اجازه ورود داده و در ساختمان شروه به جستجو کردند که  سرانجام در یکی از واحدهای واقع در طبقه پنجم ساختمان متوجه بوی دود شدند.

ملکی با بیان اینکه در  این واحد از داخل قفل شده بود، ادامه داد: آتش نشانان با شکستن این در و ورود به ساختمان مشاهده کردند که دود زیادی مرکز ساختمان را دربرگرفته و شعله های آتش در حال سرایت به نقاط دیگر است و زن ۴۵ ساله‌ای هم که با آتش نشانی تماس گرفته بود در میان دود و آتش محبوس شده بود که آتش نشانان بلافاصله این فرد را خارج کرده و شعله های آتش در این ساختمان را مهار و اطفاء کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه علت این حادثه از سوی آتش نشانی در دست بررسی است، گفت: ‌آتش نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود، محل را به عوامل انتظامی تحویل داده و به عملیات خود خاتمه دادند.
وی از شهروندان خواست که هنگام بروز هرنوع حادثه ضمن حفظ کامل خونسردی خود و پرهیز از اقدامات عجولانه آدرس را به طور کامل در اختیار عوامل امدادی قرار دهند.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: