کد خبر: ۱۲۵۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۵ - 2016September 30
شفا آنلاین>سلامت>عوامل بسیاری مانند شرایط محیطی و افزایش سن در ایجاد ناباروری زوجین تاثیر می گذارند.
به گزارش شفا آنلاین،اشرف آل یاسین مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: 10 تا 15 درصد زوج ها نابارور هستند و ناباروری هر دو این احتمال را تا 50 درصد افزایش می دهد. 

وی درباره عوامل ایجاد ناباروری گفت: در مردان اختلالات تولید سلول جنسی و در زنان چسبندگی یا بسته شدن لوله های رحمی به دلیل عفونت، جراحی یا مشکلات پیری تخمدان، عدم تخمک گذاری، مشکلات رحمی مانند فیبروم یا نداشتن رحم در موارد نادر از علل ناباروری هستند. 

این متخصص زنان با تاکید بر اینکه اکنون ناباروری در کشور قابل پیشگیری و درمان است، تصریح کرد: ناباروری به میزان 30 درصد در آقایان و 50 تا 60 درصد در خانم ها شیوع دارد. 

وی درباره درمان اختلالات نابارروری بیان کرد:در موارد اختلال تخمک گذاری، داروی افزایش تولید آن و در افراد دارای تخمدان پیر نیز تخمک اهدایی پیشنهاد می شود. 

آل یاسین ابراز کرد: در مشکلات رحمی، با جراحی و خارج کردن فیبروم و در مورد اختلال تولید سلول جنسی در آقایان نیز جراحی میکرواینجکشن انجام می شود.

وی افزود: شرایط محیطی یکی از عوامل ایجاد نازایی است که اعمال جراحی و رفتارهای پرخطر نیز در ناباروری تاثیر چشمگیری دارند. 

برچسب ها: پزشکی ، دانشگاه ، ناباروری
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: