کد خبر: ۱۰۵۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - 2016April 19
شفا آنلاین>اجتماعی>سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» از فناوری های آرایشی- بهداشتی برای جاسوسی استفاده می کند.
به گزارش شفا آنلاین، شرکت اسکین سنتیال ساینسس که شرکتی فعال در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی است و محصولاتش در زمینه از بین بردن لکه های پوستی کاربرد دارد در کانون توجه کارشناسان و مجله های تخصصی در این زمینه قرار گرفته است. اما اسنادی که در اختیار اینترسپت قرار گرفته است نشان می دهد این شرکت در کانون توجه این کیو تل In-Q-Tel شاخه سرمایه گذاری سیا نیز قرار گرفته است.

با آن که همگان تصور می کنند محصولات این شرکت منحصرا در زمینه آرایشی و بهداشتی است، اما شرکت اسکین سنتیال ساینسس فناوری ای را توسعه داده است که سبب برداشته شدن لایه سطحی پوست و آشکار شدن نشانه های منحصر بفرد زیستی می شود که می توان از آنها برای انجام دادن آزمایش های تشخیصی متنوع از جمله جمع آوری دی ان ای استفاده کرد.

گفته می شود این شیوه که از آن به عنوان شیوه ای بدون درد یاد می شود تنها به آب، یک ماده شوینده خاص و کمی برس پوستی نیاز دارد و سبب بازگرداندن درخشش به پوست و جوان سازی آن و در عین حال فناوری جدیدی برای جمع آوری اطلاعات درباره بیوشیمی افراد محسوب می شود.

در سال ۱۹۹۹ جرج تنت مدیر وقت سیا "این کیوتل" را  ایجاد کرد که به شناسایی و کشف برخی فناوری ها به منظور اجرای ماموریت های سیا و دیگر نهادهای اطلاعاتی اقدام می کند و بودجه لازم را برای گسترش شرکت های فعال در زمینه فناوری و توسعه راه حل های این چنینی فراهم می کند.

راس لبوویتز، مدیر اجرایی اسکین سنتیال ساینسس در مصاحبه با اینترسپت اذعان کرد؛ رابطه بین این شرکت و سیا ممکن است در ارتباط با یک موضوع غیر عادی باشد.

وی گفت: اگر چیزی وجود دارد ممکن است بخشی از ارتباط ما با یکدیگر نباشد و من از این موضوع اطلاع ندارم. آنها به برخی موضوعات علاقه مند هستند و می توانند به آسانی به نشانگرهای زیستی دسترسی داشته باشند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: