درمانی جدید برای دیابت از طریق مهار انسولین
شفاآنلاین>سلامت> محققان شیوه جدیدی را برای درمان دیابت شناسایی کرده اند که بر مهار انسولین مبتنی است.
به گزارش شفاآنلاین:درمان جدید دیابت که هنوز به مراحل پایانی نرسیده است در گرو از بین بردن علائم و پیشگیری یا حداقل کند کردن پیشرفت عوارض است. دانشمندان از طریق داروی جدید و یک مهارکننده انسولین، درمان جدیدی را برای دیابت کشف کردند.

درمان جدید دیابت می‌تواند خطر بیماری‌های ریز عروقی مانند بیماری‌های چشم و کلیه را کاهش دهد و قند خون و فشار خون را کنترل کند. کاهش خطرات عروق خونی بزرگ مانند عروق کرونر، مغزی و محیطی، کنترل چربی‌ها و فشار خون بالا، ترک سیگار و آسپرین درمانی و کاهش عوارض دیابت، خطرات متابولیکی و عصبی از جمله دیگر مزایای این روش است.

بارزترین عارضه طولانی مدت دیابت مزمن آسیب به بسیاری از اندام‌هاست که منجر به مرگ زودرس می‌شود.

درمان جدید دیابت یک مهار کننده انسولین است

برخی از محققان در جدیدترین مطالعه در دانشگاه فنی مونیخ و مرکز تحقیقات دیابت آلمان، یک درمان جدید دیابت را با استفاده از یک داروی جدید و یک مهارکننده انسولین کشف کرده‌اند و این یک نقطه عطف برای تحقیقات دیابت است.

تحقیقات بر روی توسعه رویکرد‌های ترمیمی برای درمان مکمل و جایگزین دیابت برای درمان‌های ایمنی و مقاومت به انسولین در سلول‌های بتای پانکراس که باعث دیابت می‌شوند، با کشف گیرنده انسولین متمرکز است.

مطالعات تحقیقاتی یک هدف مولکولی امیدوارکننده برای محافظت از سلول‌های بتا پیدا کرده است که عوارض جانبی ناخواسته درمان فشرده با انسولین را به همراه ندارد.

مطالعات قبلی نشان داده اند که درمان فشرده با انسولین پتانسیل بهبود کنترل قند خون و تسکین دیابت را دارد، اما منجر به افزایش وزن ناخواسته و حتی عوارض جانبی شدید مانند افزایش خطر هیپوگلیسمی عمیق و کما می‌شود.

خواص ضد دیابتی قوی

به گفته محققان، این دارو دارای خواص ضد دیابتی قوی است و در مقایسه با درمان‌های موجود دیابت، این دارو با کاهش سطح گلوکاگون در خون، سطح گلوکز خون را کاهش می‌دهد.

فردریک بانتینگ، کاشف داروی نجات دهنده انسولین، گفت انسولین درمان دیابت نیست، بلکه درمانی برای علائم است.

ماتیاس شوپ، مدیرعامل هلمهولتز زنتروم مونیخ نیز می‌گوید: شناسایی گیرنده‌های انسولین از این درمان جدید دیابت در حال حاضر گام مهم دیگری در جهت از بین بردن دیابت و عوارض آن است. در حالی که همه گیری COVID-۱۹ یک تهدید فوری است که ما بر آن غلبه خواهیم کرد، نباید فراموش کنیم که دیابت هنوز هم یکی از بزرگترین و سریع‌ترین بیماری‌هاست.