در آستانه برپایی اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی عنوان شد:
سلول های بنیادی با کاربردهای درمانی به زودی وارد بازارهای بین المللی می شود
به گزارش خبرنگار شفاآنلاین ،دکتر علیرضا لاشیئی در آستانه برپایی "اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی" با اعلام این خبر افزود: اخیرا استفاده از سلول های IPSC که از سلول های خود فرد گرفته می شود به دلیل آنکه از نظر اخلاقی و اختلالات ایمونولوژی مشکلات استفاده از سلول های بنیادی را که از شخص دیگری دریافت می شود، ندارد، مورد توجه علم پزشکی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در ایران نیز این سلول ها که از پوست فرد بالغ دریافت و به عنوان سلول بنیادی در نقاطی که نیاز به درمان دارد، تزریق می شود در مدل های حیوانی به کار گرفته شده و خوشبختانه با نتایج رضایتبخشی رو به رو بوده است.

دکتر لاشیئی با اشاره به اینکه توسعه به کارگیری این سلول ها منوط به انجام تحقیقات، آزمایش ها، مطالعات و بررسی های بیشتری است، یادآور شد: اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی به مدت یک روز از سوی واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی و با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی نهاد ریاست جمهوری، پنجشنبه اول بهمن ماه امسال در بیمارستان فارابی تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: این همایش دارای دو سمپوزیوم با عنوان "اصول کاربردهای سلول های بنیادی در چشم پزشکی" و "کاربردهای کلینیکی سلول های بنیادی در چشم پزشکی حال و آینده" است.
علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی www.spu.fham.org مراجعه کرده یا با تلفن های دبیرخانه سمینار واقع در بیمارستان فارابی به شماره 55421113 تماس حاصل کنند.