پاسخ به سوالات کاربران شفا آنلاین:
آب زرشک و بارداری/دانستنی های مهم درباره میوم و خونریزی قاعدگی
سوال:

من باردارم و الان شش هفته م هست.امروز صبح یک لیوان آب زرشک که خودم درست کرده بودم و شامل یک قاشق غذاخوری زرشک بود که از شب خیس کرده بودم خوردم.حالا مطالب ترسناکی راجع به زرشک در بارداری خوندم آیا باید نگران باشم؟

پاسخ: نه نگرانی وجود ندارد؛ اما بهتر است اگر به دنبال مصرف آن اذیت می شوید از آن استفاده نکنید.

سوال:

۲۴ ساله ام و یک سال شده که ازدواج کردم ولی بعد از مباشرت هر بار ماده از واژن ام خارج می شود .. لطفا مشکلی چی هست....؟

پاسخ: مشکلی نیست. به طور معمول 30 تا 40درصد آب اسپرم خارج می شود.

سوال:

با سلام.آیا استفاده از قطره وقرص ویتاگوس- چای سبز-دم کرده برگ درخت گردو و داروهای واژینال یا همان آبزن ها برای درمان میوم موثر است؟

پاسخ: در طب مدرن اثبات نشده است.

سوال:

من 25 سالمه ومجردم.تا دو سال پیش که سونو دادم هیچ میومی نداشتم.اما دو سال است که قرص اسپیرونولاکتون وسیپروترون کامپاند برای تنظیم شدن هورمون تستسترون مصرف میکنم. وجدیدا که سونگرافی انجام دادم سه توده میوم مشاهده شد.1-درخلف وچپ تنه میوم اینترامورال ساب سروزال23*17 میلی متری 2- در خلف وچپ فوندوس میوم اینترامورال 10*13 3- در خلف فوندوس میوم ساب سروز به قطر 9 میلی متر.امکان دارد دچار نازایی شوم؟

پاسخ: میوم ارتباطی با داروهای نام برده ندارد؛ مشکل شما ژنتیکی است؛ خطری برای نازایی شما وجود نداشته باشد مگر این که هنگام اقدام به بارداری میوم اینترومورال بزرگ شده باشد.

سوال:

4ساله ازدواج کردم هفت ماه با قرص یاسمین جلوگیری داشتم و بعدش اقدام به بارداری داشتم ولی باردار نشدم شوهرم هم هیچ مشکلی نداره یک ماه پیش به دکتر مراجعه کردم داروPREGNACARE .DUPBASTON تجویز کردن دارو ها رو که مصرف کردم وسط داروها لکه بینی داشتم لخته ای بودم وقهوه ای رنگ بعد از پنج روز خونریزی شدید گرفتم به نظر شما چیکار کنم.

پاسخ: تا زمانی که یک سال از زمان اقدام به بارداری شما نگذشته باشد در دسته افراد نازا قرار نمی گیرید مگر این که بالای 35سال باشید و اگر با دارو دچار خونریزی شده اید باید به پزشک معالج مراجعه کنید.

سوال:

من 22سالمه و مجرد هستم ماه پیش پریودم کمتر از دفعات قبل بود ابن ماه با 15روز تاخیر پریود شدم که کلا 2روز بود و از روز سوم لک بود..
من این ماه برای کمرم هم قرص تریپل فلکس و ملوکسیکام و پنتوپرازول مصرف میکنم.میخواستم بدونم که ایا کم شدن حجم خونریزی نگران کننده است؟

پاسخ: یک مورد اهمیتی ندارد اما اگر تکرار شد علت آن باید بررسی شود.