جزئیات خدمت رسانی نظام سلامت به زائران اربعین
شفاآنلاین>سلامت>وزیر بهداشت با اشاره به آمادگی کامل وزارت بهداشت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی گفت: امکانات اورژانس و مراکز بهداشتی و درمانی با تمام توان برای خدمت رسانی به زائران آماده است و تنها دغدغه ما، پیشگیری از گرمازدگی زائران است.
 
 به گزارش شفاآنلاین:دکتر بهرام عین اللهی که برای بازدید از مراکز درمانی استان کرمانشاه به شهرهای کنگاور، صحنه،  هرسین و‌کرمانشاه سفر کرده است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین و مهمترین توصیه ما به زائران برای پیشگیری از گرمازدگی، حرکت و راهپیمایی در ساعات شب است و این که ترجیحا در ساعات گرم روز، استراحت لازم را داشته باشند.
 
وی با اشاره به استقرار پایگاه های اورژانس درمسیر زائران اربعین حسینی، یادآور شد: پیش بینی ها و تمهیدات لازم برای پیشگیری از گرمازدگی از جمله استفاده از تونل سرما صورت گرفته  و وزارت بهداشت آمادگی دارد تا  به هلال احمر که مسئولیت ارائه خدمات درمانی در خارج از کشور را به  عهده دارد، کمک کند.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در سفر چندی به پیش به عراق و دیدار اخیر  با استاندار کربلا، هماهنگی های لازم برای تامین امکانات بهداشتی و درمانی مورد نیاز زائران اربعین حسینی(ع) انجام شد و دانشگاه علوم پزشکی و استانداری کرمانشاه نیز با حداکثر توان در خدمت زائران اربعین حسینی هستند.
 
وزیر بهداشت گفت: کرمانشاه  عطر خوش اربعین دارد، زائران کربلا  از مسیر این استان عبور می کنند و این استان همواره به قدوم مبارک زائران عتبات عالیات، مزیُن است.