حرکت شوکه‌کننده مرد جوان برای عمل بینی در منزل!

شفاآنلاین>سلامت>اقدام یک مرد برزیلی به انجام عمل زیبایی بینی بر روی خود با استفاده از یک ویدئوی آموزشی در یوتیوب، به بستری شدن وی در بیمارستان و حذف ویدئوی مذکور از یوتیوب انجامید.

به گزارش شفاآنلاین:این مرد که نام او اعلام نشده، به دنبال ناکامی در انجام عمل زیبایی بینی بر روی خود، روز ۲۱ ژوئیه به اورژانس بیمارستانی در شهر سائوپائولوی برزیل مراجعه کرد.

به گفته ی رسانه های برزیلی، او محل جراحی را با الکل ۷۰ درصد تمیز کرده بود، از دستکش استفاده نکرده بود و حتی بعد از عمل از پاک کردن خون از محل جراحی خودداری کرده بود تا بخیه ها باز نشوند.

او ابتدا در اورژانس و سپس توسط تیم سلامت روان بیمارستان مورد معاینه قرار گرفت و پس از آن به متخصصان فک و صورت ارجاع داده شد.

این بیمارستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: «متخصصان پس از تمیز کردن و بستن زخم بیمار راهنمایی های لازم در خصوص نحوه ی مراقبت از زخم  را به بیمار دادند.»

این مرد برزیلی همان روز از بیمارستان مرخص شد.

او به متخصصان فک و صورت و همینطور یک سرویس ارائه ی خدمات روان درمانی جهت مراقبت بلند مدت ارجاع داده شد.

به گفته ی رسانه های برزیلی، این مرد در یوتیوب یک ویدئوی آموزش انجام عمل زیبایی بینی در خانه دیده بود و پس از آن اقدام به انجام این عمل جراحی بر روی خود کرده بود، عملی که تنها باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده صورت گیرد.

این اتفاق توجه ها را به موضوع ویدئوهای آموزش انجام عمل زیبایی بینی معطوف کرده است، ویدئوهایی که حاوی تصاویری از عمل های واقعی بینی هم هستند و اخیراً مخاطبان زیادی پیدا کرده اند.

رسانه های برزیلی می گویند اندکی پس از انتشار خبر بستری شدن این مرد، یوتیوب ویدئوی آموزشی مذکور را از روی این شبکه اجتماعی حذف کرد. به گفته ی این رسانه ها، یوتیوب از آن زمان برای تماشای ویدئوهایی که نحوه ی انجام عمل های کمتر تهاجمی بر روی بینی را به تصویر می کشند، محدودیت سنی اعمال کرده است.

به گفته ی پزشکان، انجام عمل زیبایی بینی بر روی خود می تواند منجر به عواقب خطرناکی همچون نکروز (بافت مردگی)، عفونت، انسداد بینی و شوک آنافیلاکسی (شوک آلرژیک) شود.