ورود کودکان ممنوع
شفاآنلاین>اجتماعی>سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برگزاری کارگاه رویداد ملی ورود کودکان ممنوع از امروز هشتم تیرماه به مدت ۳ روز از ساعت ۹ تا ۱۹ در دانشگاه هنر خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین:محمود علیگو با بیان اینکه در این کارگاه از گرافیک برای نشان دادن مشکل کودکان کار استفاده شده است، افزود: نه فقط گرافیک، که از هر راهی برای تولید محتوا در زمینه‌ نشان دادن مشکلات کودکان کار باید استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی محصول کم‌کارهای فرهنگی خود ما است، گفت: ما باید به همه آسیب‌های اجتماعی توجه کنیم ولی معضل کودکان کار تنها قدم اول این رویداد ملی در این زمینه است.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این آثار در سه بخش پوستر، تصویرسازی و کاریکاتور شرکت داده می‌شوند، یادآور شد: قرار است سازنده ۱۵ اثر برتر در کارگاه‌های آموزشی شرکت داده شوند. شهرداری نیز متعهد شده است تا آثار برتر را در بیلبوردهای سطح شهر به نمایش بگذارد.

وی اضافه کرد: مسئله کار کودک مسئله‌ای بسیار قدیمی است و باید به این موضوع توجه کنیم که مسئله کار کودک تنها چیزی نیست که ما در سطح خیابان و چهارراه‌ها می‌بینیم؛ بخش عمده‌ای از این کودکان کار، در کارگاه‌های زیرزمینی و زمین‌های کشاورزی فعال هستند؛ در جاهایی که مدافعینی ندارند و کسی هم نمی‌بیند.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه موضوع کار کودک در حقیقت چهارراه آسیب‌های اجتماعی است، گفت: پدیده کودکان کار برآمده از مجموعه‌ای از آسیب‌های اجتماعی است و ما برای حل موضوع کودک کار باید به همه آسیب‌ها توجه کنیم.

بر اساس این گزارش،  کارگاه رویداد ملی ورود کودکان ممنوع در روزهای هشتم، نهم و دهم تیرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۹ در دانشگاه هنر برگزار می‌شود.