این رنگ خون پریود خطرناک است
شفاآنلاین>سلامت> متخصصان سلامتی زنان معتقدند که رنگ خون پریود زنان و دختران جوان نشانه‌های مهمی در خود دارد، چرا؟ به این دلیل که علاوه بر آنکه از توان بارداری و ناباروری شما می‌گوید، واقعیت‌هایی از سلامت هورمونی را بازگو می‌کند و از انجا که هورمون‌ها سلامت خود را از مغز شما کسب می‌کنند پس این راز‌ها ارزش دانستن را بی شا زآنچه فکر می‌کنید دارند.


به گزارش شفاآنلاین:اگر چه برخی از تغییرات نرمال برای گروهی از خانم‌ها میتواند برای گروهی دیگر غیرطبیعی باشد، اما در هر حال برخی مسائل پایه‌ی ثابت دارند. در این مطلب ۶ چیزی که خون دوران قاعدگی شما با تغییر رنگ قصد دارد نشان دهد را با هم بررسی می‌کنیم.


اگر رنگ خون پریود شما رنگی مایل به صورتی است بر پس میزان استروژن بدنتان کم است. بر اساس نتیجه‌ی تحقیقات مرکز پزشکی مارگارت آمریکا زنانی که رنگ خون پریودشان صورتی روشن است از کمبود استروژن رنج می‌برند و به طبع عوارض ان را در وضعیت پوست – مو و حالات روانی خود خواهند دید. بهترین توصیه برای این افراد ورزش است چرا که تمرینات متناوب و اصولی استروژن را به حد نرمال می‌رساند.

خون قاعدگی شما رنگی روشن و حالتی آبکی دارد:
رنگی که در تصویر مشاهده می‌کنید رنگی است که بسیاری از خانم‌ها در دوران قاعدگی ان را می‌بینند. روشن بودن خون پریود شما به این شکل یعنی مشکل و کمبود تغذیه‌ای دارید. خانم‌ها باید هوشیار باشند که با دیدن خون این رنگی در دوران قاعدگی حتما برای تقویت خود و رفع کمبود‌های تغذیه‌ای از منابع مغذی در وعده‌های اصلی استفاده کنند.

خون قاعدگی به رنگ قهوه‌ای تیره:
متخصصان زنان و زایمان معتقدند که دیدن خون تیره رنگ مایل به قهوه‌ای در ابتدای دوره چیز نگران کننده‌ای نیست و هر زنی این تغییر را تجربه می‌کند، اما با تکرار زیاد بایستی برای رفع مشکل به پزشک زنان و مامایی مراجعه کنند.
علت اصلی این رنگ تیره جدا شدن تکه‌های قدیمی از لخته‌های خون باقی مانده در رحم شماست که اگر تکرار نشود نگران کننده نیست.

خون پریود ضخیم به رنگ مربایی با لخته‌های بزرگ درآن:
خانم‌هایی که شاهد این رنگ خون پریود هستند دچار اختلال هورمونی هستند، اما برخلاف دسته‌ی اول در این زنان میزان استروژن بالا و پروژسترون پایین است.
این رنگ خونریزی معمولا با درد شدیدتری همراه است.

رنگ خون پریود، رنگ قرمز آمیخته با رنگ طوسی:
یکی از نشانه‌های داشتن عفونت زنانه دیدن رنگ طوسی در میان رنگ قرمز خون پریود است. این رنگ خون شاید بافتی مثل جگر داشته باشد که با تکرار این حالت بایستی حتما به پزشک مراجعه کنید.

خون قاعدگی قرمز شفاف:
به احتمال زیاد شما خانمی سالم و با پریود منظم هستید. البته به یاد داشته باشید که همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد همیشه نرمال‌ها برای تمام خانم‌ها یکسان نیستند.