باید از جان‌باختگان عرصه سلامت و کادر درمان، تقدیر کرد
شفاآنلاین>سلامت> محمدباقر نوبخت گفت: درگذشته خیال می‌کردم طرح مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت گیلان، بزرگ‌نمایی‌ای بیش نیست، اما پس از بررسی وبازدیدهای میدانی دریافتم که زیرساخت‌های حوزه سلامت در این استان معیوب بوده و باید به آن کمک شود.

به گزارش شفاآنلاین: از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، نوبخت که در کسوت عضو هیئت‌ امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست این هیات شرکت کرده بود؛ وضعیت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این استان را بسیار نگران‌کننده دانست.

شفاآنلاین را در اینستاگرام هم دنبال کنید

نوبخت به اختیارات قانونی سران اقتصادی و همچنین ظرفیت قانون بودجه برای تأمین منابع کافی به جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت گیلان اشاره کرد و افزود: ممکن است با منابع عمومی و بودجه کشور بتوانیم بخشی از کمبودهای حوزه سلامت گیلان را جبران کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: گیلان علیرغم اینکه از جمله استان‌های درگیر در بحران کرونا بود، خیلی خوب شیوع کرونا را مهار کرد، هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر تقدیر از جان‌باختگان عرصه سلامت باید شرایطی را فراهم بیاورد تا از کادر درمانی و همه کسانی‌که در آن درگیر فعالیت بودند، تقدیر کند. ایرنا